G-5HQRNHEWSG Aliya dizisi Sırpları kızdırdı – Bosnaklar1.com
Galatasaray Arda Turan’ı 1 yıllığına kiraladı
Ağustos 15, 2017
Bosna Hersek Zenica da Ezan Okuyan 11 Yaşındaki Boşnak Çocuk
Ağustos 16, 2017

Aliya dizisi Sırpları kızdırdı

TRT’nin Bosna Hersek’in Eski Cumhurbaşkanı ve ‘bilge kral’ı Aliya İzzetbegoviç’in hayatını anlatan Aliya dizisinin çekimlerinin başlaması Sırpları çıldırttı.

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Sırbistan hükümeti TRT’nin Bosna Hersek’in Eski Cumhurbaşkanı ve ‘bilge kral’ı Aliya İzzetbegoviç’in hayatını anlatan Alija dizisinin çekimlerinin başlaması üzerine, Bosna soykırımının mimarı ve Sırp kasabı olarak nam salan Radovan Karadziç’in filmini yapacaklarını açıkladı.

TRT’ye konuşan Alija dizisinin senaristi ve superhaber yazarı Ahmet Tezcan, “Çok iyi olur, ben bir yazar olarak Karadziç’ i yazmak isterim, çok ilginç bir hayatı var, kılık değiştirip yıllarca kaçak yaşaması muhteşem bir hikaye. Sayın Dodik’in açıklaması Aliya’nın bir tezini doğruluyor, o “Küçük devletler büyüklük hayaliyle değil kültür, sanat ve spor faaliyetleriyle büyürler” diyor. Dodik’i destekliyorum. Yanlış olan film yapmak değil, fikirlerden düşmanlık üretip soykırım yapmak” açıklamasında bulundu.
Tezcan, Sırp kasabı Karadziç’in işlediği soykırım suçuna gönderme yaptı.

Kaynak : dunyabulteni.net

 

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir