G-5HQRNHEWSG Berat Albayrak: Dünyanın en büyük projesini hazırlıyoruz – Bosnaklar1.com

Berat Albayrak: Dünyanın en büyük projesini hazırlıyoruz

ALO 182 hastane randevu hattı ücretli mi-ne kadar?
Şubat 22, 2018
Boşnak Adetleri
Şubat 22, 2018

Berat Albayrak: Dünyanın en büyük projesini hazırlıyoruz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, rüzgarda dünyanın en büyük off-shore (deniz) projesini hazırladıklarını söyleyerek ihalesinin bu yıl içinde yapılacağını açıkladı. Albayrak ayrıca bor madeniyle ilgili uzman ekip kurduklarını ve önemli tesisleri açıklayacaklarını duyurdu.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, proje kapsamında yerli ve milli işbirliği ile bu yıl önemli ve ses getirecek hamleleri açıkladı. Albayrak, 1. Türkiye Enerji ve Maden Forumu’nda yaptığı konuşmada, 2017’nin Türkiye açısından yenilenebilir enerjide “ses getirilen” bir yıl olduğunu söyledi.

ÖYLE BİR ŞEY YAPALIM Kİ DÜNYADA SES GETİRSİN: Özellikle YEKA ihaleleriyle hem rekabetçi fiyatların ortaya çıktığı, Ar-Ge çalışmalarının yapılacağı, hem de yerli üretim ve istihdamı destekleyecek projelerin gerçekleştirildiğini anlatan Albayrak, “Bu yılki YEKA’ları da öyle bir şekilde yapalım ki dünyada başka bir alanda da ses getirsin diye düşünüyoruz.” ifadesini kullandı.

İKİ İHALEYİ GERÇEKLEŞTİRMEYİ PLANLIYORUZ: Bu yıl içinde yapılacak yeni YEKA ihaleleri için çalışmaların başladığını aktaran Albayrak, “Güneş ve rüzgarda 1000’er megavatlık yeni ihaleler için çalışmalara başladık. Öncelikle rüzgarda dünyanın en büyük off-shore projesini hazırlıyoruz. Bu alanda da ses getireceğini düşünüyoruz. Güneş YEKA’sına pil depolamasıyla ilgili düzenlemeyi de eklemeyi düşünüyoruz. Yine sıcak bir yaz olacak, bu yaz bitmeden iki ihaleyi de gerçekleştirmeyi planlıyoruz.” diye konuştu.

BOR MADENİYLE İLGİLİ ÖNEMLİ TESİSLER: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, 1. Türkiye Enerji ve Maden Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Borda, dünyada yetkin kurumlarda çalışan uzmanlarla bir ekip kurduk, bazı önemli tesisleri açıklayacağız” dedi.

Kaynak : http://www.internethaber.com/berat-albayrak-dunyanin-en-buyuk-projesini-hazirliyoruz-1849424h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir