G-5HQRNHEWSG Beykoz’dan Srebrenitsa’ya kardeşlik evi – Bosnaklar1.com
Bosna Hersek’te ilk Delta varyantı tespit edildi
Temmuz 2, 2021
Srebrenitsa’daki soykırımda öldürülen 19 kurbanın cenazesi 11 Temmuz’da toprağa verilecek
Temmuz 2, 2021

Beykoz’dan Srebrenitsa’ya kardeşlik evi

Beykoz Belediyesi tarafından Srebrenitsa’da yapımı tamamlanan kardeşlik evi törenle hizmete açıldı.

Beykoz Belediyesi tarafından kardeşlik simgesi olarak yapılan ev, 8 bin 372 sivilin soykırımla katledildiği savaşın (1992-1995-Yugoslavya İç Savaşı) en acı günlerine tanıklık eden Srebrenitsa Anneleri ile yaşlılara hizmet verecek.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) öncülüğünde, Bosna Hersek’e düzenlenen resmi ziyaret ve temaslar kapsamında yapılan evin açılış törenine, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Bosna-Hersek Göç ve Mülteciler Bakanı Edin Ramiç ve kardeş Srebrenitsa halkı katıldı.

Heyet açılış öncesinde soykırımda hayatını kaybeden kurbanların defnedildiği Potoçari Anıt Mezarlığı’nı ziyaret ederek burada dua etti.

“Ebedi kardeşliğimizin nişanesi”

Törende kardeş Srebrenitsa’yı ayağa kaldıracak projelerde yer almaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, şunları söyledi:

“Tarihin en kanlı soykırımının yaşandığı Srebrenitsa’da annelerimiz ve yaşlılarımız için inşa ettiğimiz bu ev ebedi kardeşliğimizinnişanesi olmanın yanı sıra geçmişin izlerini silmek adına umuyorum ki nice güzel hizmetlere vesile olacak. Bizlere böylesine anlamı bir projede yer alma imkanı veren TDBB’ye çok teşekkür ediyorum.” dedi. https://dostbeykoz.com/beykoz-dan-srebrenitsa-ya-kardeslik-evi


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir