Srebrenitsa Soykırımı Kurbanları, Hırvatistan Meclisinde Anıldı
Temmuz 8, 2018
Oppo A5 duyuruldu!
Temmuz 8, 2018

Booking.com yeniden açılıyor

Aylar önce Türkiye’den erişimi kapatılan Booking.com’un yakın zamanda açılacağı iddia edildi.

Bir yılı aşkın bir süre önce Türkiye’de erişimi engellenen ve faaliyetleri durdurulan online rezervasyon sitesi Booking.com’un kısa bir süre sonra açılacağı açıklandı. Açıklamayı yapan ise Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Firuz Bağlıkaya. Bağlıkaya, yasal düzenlemeler yapıldıktan sonra booking.com ve benzer sitelerin yakın zamanda yeniden açılacağını duyurdu.

Booking.com’a kurumsal üyelik statüsü verilecek
CNN TÜRK’te katıldığı bir programda konuşan Bağlıkaya, 1 yıldan fazla bir süredir kapalı olan booking.com’un gerekli yasal düzenlemeleri takiben yeniden açılacağını söyledi. Bağlıkaya, “Merkezleri Türkiye dışında olup, tüketiciyle turizmciyi bir araya getirerek para kazandıran Booking.com benzeri siteler için ‘kurumsal üyelik’ statüsü üzerinde çalışıyoruz. Bu statüyü hayata geçirince Booking.com benzeri hizmetler ülkemizde yeniden hizmete açılabilecekler. Bu konuda geçtiğimiz günlerde görüştüğümüz Booking.com yetkililerine teklifte bulunduk” dedi.

Yabancı ve yerli turistlerin en çok başvurdukları seyahat ve tatil platformu Booking.com geçtiğimiz yılın Mart ayında TÜRSAB’ın açtığı dava sonrasında haksız rekabet yarattığı gerekçesi ile kapanmıştı. Booking.com üzerinden Türkiye’de rezervasyon yapılamazken, yurtdışı rezervasyonlarda ise site halen hizmet veriyor.

Kapanma sonrasında Türkiye reklamlarını hızlandıran site halen Türkiyeden yurtdışına gidenlere hizmet veriyor. Yapılan açıklamanın sonrasında sitenin ne zaman açılacağı konusunda net bir bilgi verilmedi. Muhtemelen önümüzdeki günlerde site resmen hizmet vermeye başlayacağını söyleyebiliriz. Artan turizm potansiyeli ve Türkiye’nin turizm için tekrar önemli bir nokta haline gelmesi Booking.com’un resmi statüye girmesine sebep olmuş olabilir.

Kaynak : https://www.teknolojioku.com/guncel/bookingcom-yeniden-aciliyor-5b41f9f7e54d4475a85dd852


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.