G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek 2022’de de Eurovision’a katılmayacak – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek 2022’de de Eurovision’a katılmayacak

Boşnak çocukların “Boşnakça” eğitim hasreti
Ekim 16, 2021
Bosna Hersek’te siyasi krize çözüm aranıyor
Ekim 16, 2021

Bosna Hersek 2022’de de Eurovision’a katılmayacak

Bosna Hersek’in İtalya’da düzenlenecek 2022 Eurovision Şarkı Yarışması’na katılmayacağı bilgisi doğrulandı.

Bosna Hersek’in resmi yayıncı kuruluşu BHRT, ESCToday’e Bosna Hersek’in Eurovision 2022’ye katılmayacağını teyit etti.

Ülke, Eurovision Şarkı Yarışması’na en son 2016 senesinde Dalal ve Deen’in seslendirdikleri „Ljubav JE“ şarkısıyla katılmıştı. Şarkı yarı finalde 11. olmuş ve bu nedenle finale kalamamıştı. Bu, yarı final uygulamasının başlamasından bu yana ülkenin ilk kez bir üst tura geçemeyişi oldu.

Bundan sonra ülke, yayıncı kuruluştaki mali sorunlar nedeniyle katılımı askıya almak zorunda kaldı. ESCToday’e göre, Bosnalı yayın kuruluşu mali borçlar için Avrupa Yayın Birliği (EBU) yaptırımları altında olduklarını söyledi. Bu borçlar karşılanana kadar ülke Eurovision’a katılamayacak.

2017 yılında Ralph Siegel, Bosna’nın dönüşünü finanse etmek istediğini paylaşmıştı ancak bu teklif BHRT tarafından reddedilmişti.

Bosna-Hersek, Eurovision Şarkı Yarışması’na ilk defa 1993 yılında olmak üzere toplam 19 kez katıldı. Ülke, en iyi sonuca 2006 yılında Hari Mata Hari’nin “Lejla” şarkısıyla ulaştı. 2006’da Bosna Hersek, 229 puanla üçüncü olmuştu. https://timebalkan.com/bosna-hersek-2022de-de-eurovisiona-katilmayacak/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir