G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek Basını: Türk SİHA’ları Avrupa’yı Korkutuyor – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek Basını: Türk SİHA’ları Avrupa’yı Korkutuyor

Bosna Hersek Ordusu’nda Başörtüsü Yasağına Karşı Dava Açıldı
Aralık 5, 2020
Lavrov, 14 Aralık’ta Bosna Hersek’e Geliyor
Aralık 7, 2020

Bosna Hersek Basını: Türk SİHA’ları Avrupa’yı Korkutuyor

Bosna Hersek medyası, Türk insansız hava araçlarının Azerbaycan’da gösterdiği büyük başarının ardından çok sayıda ülkenin bu araçları edinebilmek için sıraya girdiğini, Avrupa’nın ise korkuya kapıldığını yazdı.
BiznIsinfo tarafından yayınlanan haberde Avrupa Dış İlişkiler Konseyi üyesi Gustav Gressel’in Türk SİHA’larının Avrupa’yı endişelendirmesi gerektiği ve Karabağ’dakine benzer bir çatışma halinde Avrupa ordularının da Ermenistan gibi sefil bir hale düşebileceği yönündeki açıklamalarına yer verildi.

Bayraktar TB2 ve Anka-S dronların geçtiğimiz yıllar içerisinde Irak, Suriye ve Libya’da da kullanıldığına dikkat çekilen haberde Türk insansız hava aracı teknolojisinin bir numaralı ismi olarak gösterilen Selçuk Bayraktar’ın “Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün” şeklindeki açıklamalarına da yer verildi.

Haberde aralarında Ukrayna, Kazakistan, Pakistan ve Sırbistan’ın da bulunduğu birçok ülkenin Türk SİHA’larını satın alma arzularını beyan ettikleri bildirildi.

Sırbistan da İlgileniyor

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vuçiç, Ekim ayında yaptığı bir açıklamada Sırbistan’ın Bayraktar SİHA’ları ile ilgilendiğini açıklamıştı.

Bu yıl yapılan askeri tatbikatlarda Çin dronları kullandığı gözlenen Sırbistan’ın insansız hava araçlarına ilgisinin daim olduğunu ifade eden Vuçiç, “Gelecekte de bunları almaya devam edeceğiz. Türk tarafıyla anlaşma sağlayabilir miyiz bunu göreceğiz. Her halükarda, Türk insansız hava aracları çok iyi ve bundan ötürü Türk üreticiler övgüyü hakediyor” diye konuşmuştu.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir