G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Üyeleri Ankara’da Resmi Törenle Karşılandı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Üyeleri Ankara’da Resmi Törenle Karşılandı

Naser Oriç’in Durumu Stabil
Mart 15, 2021
Caferoviç: Türkiye, Bosna Hersek’e Dünyada Benzeri Olmayan İmtiyazlar Verdi
Mart 16, 2021

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Üyeleri Ankara’da Resmi Törenle Karşılandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın daveti üzerine resmi bir ziyaret için Türkiye’ye gelen Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri, Ankara’da resmi törenle karşılandı.
Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik ve konsey üyeleri Şefik Caferoviç ve Jelyko Komşiç, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmi törenle karşılandı.

Türkiye ve Bosna Hersek millî marşlarının çalınmasıyla başlayan törenin ardından Bosna Hersekli liderler, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeye geçti.

Ziyaret sırasında yapılacak görüşmelerde, ikili ilişkiler tüm veçheleriyle gözden geçirilecek, ortak altyapı projeleri başta olmak üzere Türkiye-Bosna Hersek arasında işbirliğinin geliştirilmesi için atılabilecek adımlar ele alınacak.

Görüşmelerde ikili ilişkilerin yanısıra ayrıca, güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında fikir alışverişinde bulunulması ve Saraybosna-Belgrad otoyolu projesini de içeren Altyapı ve İnşaat Projelerinde İş Birliği Anlaşması’nın imzalanması planlanıyor. İmzalanması planlanan anlaşmalar arasında Türkiye ve Bosna Hersek hükûmetlerinin Türk ve Bosna Hersek makamları tarafından çıkarılan sürücü ehliyetlerini karşılıklı olarak tanımalarına ilişkin bir anlaşma da bulunuyor.

BH Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dodik ve konsey üyeleri Komşiç ve Caferoviç’in resmi ziyaret çerçevesinde ayrıca TBMM Başkanı Mustafa Şentop ile de bir araya gelmeleri planlanıyor.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir