G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek İslam Birliğinden yardım kampanyası – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek İslam Birliğinden yardım kampanyası

EuroLeague ve Basketbol Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden temsilcilerimizin kritik maçları Tivibu’da
Ocak 31, 2023
Bosna Hersekli yetkililerden destek mesajları: Bosna Hersek, her zaman yanınızda
Şubat 7, 2023

Bosna Hersek İslam Birliğinden yardım kampanyası

Bosna Hersek İslam Birliği Riyaseti, gerçekleştirilen olağanüstü oturumun ardından Bosna Hersek vatandaşlarına Türkiye’ye destek için çağrıda bulundu.

Reisü’l-ulema Husein Kavazovic, “Türkiye’deki kardeşlerimiz korkunç bir trajedi yaşıyor. Dehşete kapılmış durumdayız ve trajedinin boyutlarını kelimelerle ifade edemiyoruz. Allah’tan depremden etkilenenlere yardım diliyor, yakınlarını kaybeden kardeşlerimize içten taziyelerimizi sunuyoruz. Kurtarma çalışmaları devam ediyor. İslam Birliği ve Boşnaklar, şimdiye kadar her seferinde olduğu gibi, yardım kampanyası başlatacak ve bu şekilde aşk ile dayanışmasını ve acıyı paylaştığını gösterecektir” dedi.

İslam Birliğinin imkanları çerçevesinde önümüzdeki günlerde insani yardım kampanyası başlatacağını ve her türlü yardım ve desteği sağlayacağını açıklayan Kavazovic, Bosna Hersek vatandaşlarını yardım seferberliğine destek vermeye çağırdı. Türkiye’deki eşi görülmemiş trajedinin Bosna Hersek’te herkesi sarstığını ve hüzne boğduğunu ifade eden Kavazovic, “Bu zor anlarda Türk halkının yanında olmak, acılarını paylaşmak, sevgimizi göstermek ve kardeşçe yardım etmek zorundayız” dedi.

Bosna Hersek merkezli insani yardım kuruluşları Merhamet ve Pomozi.ba da Türkiye ve Suriye’de depremden etkilenenler için yardım kampanyaları başlattı. https://timebalkan.com/bosna-hersek-islam-birliginden-yardim-kampanyasi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir