G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek ve Karadağ’da “Diplomatik Kış Kermesi” düzenlendi – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek ve Karadağ’da “Diplomatik Kış Kermesi” düzenlendi

Zeljeznicar-Konyaspor maçında Boşnak Lider Aliya İzzetbegoviç’e vefa
Aralık 1, 2022
Bosna Hersek 5. havalimanına 2026 yılına kadar kavuşabilir
Aralık 6, 2022

Bosna Hersek ve Karadağ’da “Diplomatik Kış Kermesi” düzenlendi

Bosna Hersek ve Karadağ’da “Diplomatik Kış Kermesi” düzenlendi.

Kovid-19 salgını nedeniyle ara verilen kermes yoğun ilgi gördü.

Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’daki Skenderija Kültür ve Spor Merkezi’nde 40’tan fazla ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen kermese bu yıl Azerbaycan da dahil oldu.

Azerbaycan’ın Saraybosna Büyükelçisinin eşi Shahla Vazirova, kermesten elde edilen gelirin Bosna Hersekli çocuklara yönelik faaliyet gösteren kurumlara ulaştırılacağını ifade ederek, Azerbaycan kültürünü tanıtmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

Saraybosnalılardan ilgi gören Filistin standında geleneksel yemekler tanıtılırken, Filistin’in Saraybosna Büyükelçisi Rezeq Namoura da her yıl kermese katıldıklarını dile getirdi.

Saraybosna’da Türk girişimcilerce 2004’te kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) de kermeste yer aldı. IUS temsilcisi Haris Heljo, çocuklara yardım edebilmek için burada olduklarını söyledi.

Karadağ’ın başkenti Podgorica’daki bir alışveriş merkezinde düzenlenen kermeste de çok sayıda büyükelçilik stant açtı, tanıtılan farklı kültür ve gelenekler büyük ilgi gördü.

Organizatörlerden Uluslararası Kadın Kulübü Başkanı Elvira Zlatic Prekser, burada toplanan paranın hasta çocuklar, okullar ve hayvan barınakları için kullanıldığını belirterek, katılan herkese teşekkür etti. https://timebalkan.com/bosna-hersek-ve-karadagda-diplomatik-kis-kermesi-duzenlendi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir