G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te petrol rafinerisinde patlama… – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te petrol rafinerisinde patlama…

Bosna Hersek Genç Musiad’dan 6.Uluslararası Genç İşadamları Kongresine Davet
Ekim 9, 2018
Anadolu Yakası Bosna Sancak Derneği Kadın Kollarından Anlamlı Ziyaret
Ekim 10, 2018

Bosna Hersek’te petrol rafinerisinde patlama…

Bosna Hersek’in kuzeyindeki Bosanski Brod şehrinde bulunan petrol rafinerisinde patlama meydana geldi.

Bosanski Brod Belediye Başkanı Ilija Jovic, yerel basına yaptığı açıklamada, patlamanın yerel saat ile 21.30 sularında meydana geldiğini ifade ederek, bölgeye polis ve itfaiye ekiplerinin sevk edildiğini belirtti.Patlamanın ardından rafineride yangın çıktığını kaydeden Jovic, patlama yaşanan alanda yaralıların olduğunu aktardı.

Doboj polisi de Bosanski Brod’daki emniyet güçlerinin patlama bölgesine gittiklerini aktararak, gelişmeler konusunda kamuoyunu bilgilendireceklerini belirtti.

ŞİDDETİ HIRVATİSTAN’DAN HİSSEDİLDİ
Öte yandan yerel basında çıkan haberlerde, patlamanın şiddetinin Bosanski Brod’la sınır olan Hırvatistan’ın Slavonski Brod şehrinde de hissedildiği ve rafineriden yükselen alevlerin buradan da görüldüğü kaydedildi.

İki şehirde yaşayan halkın son derece tedirgin olduğu ifade edilirken, vatandaşların “Deprem olduğunu sandık ancak patlama olduğunu öğrendik. Korkunç.” sözlerine yer verildi.

Kaynak : https://www.superhaber.tv/bosna-hersekte-petrol-rafinerisinde-patlama-haber-142042


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir