G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te şiddetli yağış nedeniyle sel meydana geldi – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’te şiddetli yağış nedeniyle sel meydana geldi

Bosna Hersek’e Arap turist akını
Temmuz 18, 2021
Bosna Hersek İstihbarat Ajansı Başkanı serbest bırakıldı
Temmuz 18, 2021

Bosna Hersek’te şiddetli yağış nedeniyle sel meydana geldi

Bosna Hersek'in genelinde kar yağışının ardından etkili olan yağmur, bir çok kentte sele neden olurken çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. Ülkenin orta kesimlerdeki Zenica'da yağışla yükselen nehir debisi bazı köylerde de sele neden oldu. ( Haris Badzic - Anadolu Ajansı )

Bosna Hersek’te dün akşam saatlerinde etkili olan yağış, ülkenin kuzey ve orta kesimlerinde sele neden oldu.

Ülkenin kuzeyindeki Modrica kentinde sokaklar sular altında kalırken ev ve iş yerlerini su basan vatandaşlar, itfaiyeden yardım istedi.

Modrica Belediye Başkanı Jovica Radulovic, belediye genelinde olağanüstü hal (OHAL) ilan edileceğini bildirdi.

Şiddetli yağış, ülkenin orta kesimlerinde bulunan Zenica-Doboj Kantonu’na (ZDK) bağlı Vitez, Zavidovici ve Zepca belediyelerinde de hayatı olumsuz etkiledi.

Zavidovici ve Zepca’da bazı yollar trafiğe kapatılırken sel suları Vitez’deki Kruscica Nehri’nin taşmasına neden oldu. https://timebalkan.com/bosna-hersekte-siddetli-yagis-nedeniyle-sel-meydana-geldi/

Bosna Hersek’in genelinde kar yağışının ardından etkili olan yağmur, bir çok kentte sele neden olurken çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. Ülkenin orta kesimlerdeki Zenica’da yağışla yükselen nehir debisi bazı köylerde de sele neden oldu. ( Haris Badzic – Anadolu Ajansı )

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir