G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’te şiddetli yağış ve sel – Bosnaklar1.com
Bosna Hersek Genelkurmay Başkanı Ankara’da
Şubat 4, 2019
Boşnak futbolcudan Robinho açıklaması
Şubat 5, 2019

Bosna Hersek’te şiddetli yağış ve sel

Şiddetli yağışların etkisi altında kalan Bosna Hersek’te birçok yerleşim yeri sel altında kaldı.

Bosna Hersek’te kar yağışının ardından etkili olan yağmur, ülkenin birçok kentinde sele neden olurken çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü.

Bosna Hersek Federasyonu Sivil Koruma Ofisinden yapılan açıklamada, dün geceden bu yana etkili olan yağışla karın eridiği, bu nedenle nehirlerde taşkınlar yaşandığı belirtildi.

BİRÇOK KÖY SEL ALTINDA
Zenica-Doboj Kantonu Sivil Koruma Ofisi Müdürü Dzavid Alicic de orta kesimlerdeki Zenica’da yağışla yükselen nehir debisinin birçok köyde sele neden olduğunu ifade ederek, yardım ekiplerinin sahada olduğunu söyledi.

Bosna Hersek’in genelinde devam eden yağış nedeniyle nehirlerin üzerindeki köprüler trafiğe kapatılırken sel sularının Bugojno-Novi Travnik yolundaki köprü korkuluklarını yıktığı gözlendi.

Başta başkent Saraybosna olmak üzere ülke genelindeki yağışın etkilerini azaltmak için sivil koruma ekiplerinin, ilgili merkezlerde müdahaleye hazır bekletildiği bildirildi

 

Kaynak : https://www.timeturk.com/bosna-hersek-te-siddetli-yagis-ve-sel/haber-1034833

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir