G-5HQRNHEWSG Bosna ve Makedonya vatandaşları yarından itibaren kimlikle seyahat edebilecek – Bosnaklar1.com

Bosna ve Makedonya vatandaşları yarından itibaren kimlikle seyahat edebilecek

Eski Boşnak komutan Oric beraat etti
Aralık 1, 2018
Bosna Hersek Kızılhaç Örgütü Genel Sekreteri’nden Kızılay’a övgü
Aralık 1, 2018

Bosna ve Makedonya vatandaşları yarından itibaren kimlikle seyahat edebilecek

Bosna Hersek ve Makedonya vatandaşları, iki ülke arasında imzalanan anlaşma ile yarından itibaren kimlik kartı ile seyahat edebilecek.

İki ülke vatandaşlarının seyahatine ilişkin koşullar hakkında Bosna Hersek Bakanlar Kurulu ve Makedonya Cumhuriyeti Hükümeti arasındaki, 1 Aralık’tan itibaren, sınır kapılarından her iki ülke vatandaşlarının kimlik kartı ile geçilebilmesini öngöre anlaşma yürürlüğe girecek.

Bosna Hersek İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada anlaşmanın 12 Mart tarihinde Bosna Hersek Dışişleri Bakanı İgor Crnadak ile Makedonya Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov arasında imzalandığı hatırlatıldı. Açıklamada, anlaşmanın, iç hukuk prosedürlerinin yerine getirildiği son yazılı raporun alınmasından 30 gün sonra yürürlüğe girmesinin şart olduğu belirtildi.

Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan son teyit 23 Ekim’de Makedonya Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde kabul edildi ve Anlaşmanın yürürlüğe girdiği tarih 1 Aralık 2018 olarak belirlendi.

Kaynak : http://timebalkan.com/bosna-ve-makedonya-vatandaslari-yarindan-itibaren-kimlikle-seyahat-edebilecek/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir