G-5HQRNHEWSG Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç: Rusya Ukrayna’yı, Sırbistan Balkanlar’ı harap etti – Bosnaklar1.com

Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç: Rusya Ukrayna’yı, Sırbistan Balkanlar’ı harap etti

Boşnak Lider Bakir İzetbegoviç: Recep Tayyip Erdoğan, Bosna’daki gerilimi azaltabilir
Ağustos 7, 2022
Ankaragücü, Bosna Hersekli futbolcu Mujakic’i kadrosuna kattı
Ağustos 7, 2022

Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç: Rusya Ukrayna’yı, Sırbistan Balkanlar’ı harap etti

Bosna Hersek Demokratik Eylem Partisi (SDA) lideri Bakir İzetbegoviç, Rusya’nın Ukrayna’yı, Sırbistan’ın da Balkanlar’ı harap ettiğini söyledi.

Boşnak lider, “Rusya ve Sırbistan barış istese, ertesi gün barış sağlanırdı. Sırbistan’ın son 30 yılda sorun çıkarmadığı yer kalmadı. Bosna Hersek’te neler olduğunu biliyoruz. Arzularını bastırmak, tazminat ödemek ve medeni bir şekilde davranmak yerine, yeniden sorun kaynağı oluyorlar” diye konuştu.

İzetbegoviç’e Sırbistan İçişleri Bakanı Aleksandar Vulin cevap verdi. Vulin, Bosna Hersek’te barışı koruyanın İzetbegoviç değil, Sırbistan ve Sırp Cumhuriyeti olduğunu ileri sürdü.

Bosnalı Sırp lider Milorad Dodik ise İzetbegoviç’in Bosna Hersek’teki savaştan dolayı Sırbistan’ı suçlamasını eleştirdi. Dodik, Bosna Hersek’te Bakir İzetbegoviç’in babası Aliya İzetbegoviç’in Müslümanlara ait bir devlet kurmak için yola çıktığını fakat Bosna’nın yerlisi olan Sırp halkının evlerini ve yaşadıkları yerleri koruduklarını iddia etti. https://timebalkan.com/izetbegovic-rusya-ukraynayi-sirbistan-balkanlari-harap-etti/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir