G-5HQRNHEWSG Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç’ten ABD’ye tepki: Yaptırımlar değerini kaybediyor – Bosnaklar1.com

Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç’ten ABD’ye tepki: Yaptırımlar değerini kaybediyor

Bosna Hersek’te 22 kurbana ait kemik kalıntıları tek tabutta defnedildi
Ekim 10, 2022
Bursa’da Boşnak Dostlar Grubu’ndan geleneksel buluşma
Ekim 11, 2022

Boşnak Lider Bakir İzzetbegoviç’ten ABD’ye tepki: Yaptırımlar değerini kaybediyor

Bosna Hersek Demokratik Eylem Partisi (SDA) lideri Bakir İzetbegoviç, ABD’nin Bosna Hersek Federasyonu (FBiH) Başbakanı Fadil Novaliç’e yaptırım uygulama kararına tepki gösterdi.

ABD’nin Novaliç’e yaptırım uygulama gerekçelerinin “anlaşılmaz” olduğunu savunan İzetbegoviç, “Novaliç sadece emeklileri nelerin iyi yapıldığı ve nelerin daha iyi yapılabileceğine ilişkin imkanlar konusunda bilgilendirmiştir. Ben burada problem göremiyorum. Emekliler için çalışmak ve bu konuda onları bilgilendirmek kendisinin görevi” diye konuştu.

Novaliç, ABD tarafından 2018 yılındaki seçimler öncesinde emeklilere ait kamusal verileri partisi lehine kullanmak ve emekli seçmenlere maaş artırımı vaadi verdiği propaganda mektupları göndermekle suçlanmıştı. ABD Hazine Bakanlığı, Boşnak politikacının Amerikan yaptırımlara tabi tutulacağını duyurmuştu.

Amerikan yönetiminin yaptırıma müracaat etmesi için bir sebep göremediğini söyleyen İzetbegoviç, “Korkarım böyle gerekçeler sunularak yaptırım uygulamak, yaptırımların değerini kaybetmesine neden oluyor. Bana kalırsa kendisi iyi bir başbakan. Novalic iyi iş çıkardı ve iyi sonuçlar aldı. Buna da ABD Dışişleri Bakanlığı değil biz karar veririz” diye konuştu. https://timebalkan.com/izetbegovicten-abdye-tepki-yaptirimlar-degerini-kaybediyor/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir