G-5HQRNHEWSG Boşnak Lider İzzetbegoviç : Sırbistan,Bosna ve Kosova’dan Özür Dilemelidir – Bosnaklar1.com

Boşnak Lider İzzetbegoviç : Sırbistan,Bosna ve Kosova’dan Özür Dilemelidir

Sefik Dzaferovic : Türkiye,Serbest Ticaret Anlaşması Konusunda Bosna’ya En Uygun Şartları Sundu
Haziran 21, 2021
Beş Asırlık Bosna Geleneği : ” Ayvaz Dede Şenlikleri ”
Haziran 25, 2021

Boşnak Lider İzzetbegoviç : Sırbistan,Bosna ve Kosova’dan Özür Dilemelidir

Demokratik Eylem Partisi (SDA) partisi başkanı Bakir İzetbegoviç bugün yaptığı açıklamada, Sırbistan’ın Kosova’yı idare etme hakkı olmadığına bugün şahit olmaktayız dedi.
İzzetbegoviç, Sırbitan’ın Bosna hakkında ki duruşu hakkında konuşurken, Slobodan Miloşeviç ve Radovan Karaciç’in yönettiği Sırplar, Bosna’nın yarısını Sırp olmayanlardan temizlemiştir dedi.

İzetbegoviç ‘‘Sırbistan devletinin bugün artık Kosova’yı yönetme hakkı yoktur. Onlar kenileri bunu bu hale getirdi. Kosova bir otonom bölge idi, Republika Sırpska ise anayasaya bağlı bir oluşumdur. Bu Dayton Barış Anlaşmasına bağlı olmaksızın yarın değişebilir. Bunların ikisi kıyaslanamaz. Bunlar kamplar kurdu, tecavüz etti ve Sırp olmayanların tüm izlerini katletti. Aynı taraf ve rejim Kosova ve Bosna’da yaptı. Onların çağırabilecekleri tarihi, ahlaki veya hukuki bir dayanakları yoktur. Onlar Bosna’da ki Sırpların haklarını Kosova’da ki Arnavutların hakları ile kıyaslayamazlar.’’ Ifadelerini kullandı.

Aynı şekilde İzetbegoviç, Sırbistan’ın Bosna ve Kosova’da özür dilemesi gerektiğini belirtti. /Balkan Postası https://www.balkanpostasi.net/izzetbegovic-sirbistan-bosna-ve-kosovadan-ozur-dilemelidir/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir