G-5HQRNHEWSG Boşnak ve Hırvat Liderlerden Lavrov’a Boykot – Bosnaklar1.com

Boşnak ve Hırvat Liderlerden Lavrov’a Boykot

Joe Biden: Bosna Hersek’te Atılması Gereken Zorlu Fakat Zaruri Adımlar Var
Aralık 15, 2020
Komşiç: Lavrov, Bosna Hersek Devletine Saygısızlık Etti
Aralık 15, 2020

Boşnak ve Hırvat Liderlerden Lavrov’a Boykot

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi’nin Boşnak ve Hırvat üyeleri Şefik Caferoviç ve Jelyko Komşiç, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile gerçekleştirilecek zirveyi boykot kararı aldı.
Rus Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un dün başladığı Bosna Hersek temasları çerçevesinde görüştüğü Sırp lider Milorad Dodik ile yaptığı basın toplantısında Bosna Hersek bayrağı ve devlet armasının bulunmayışı tepkiye neden oldu.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak Üyesi Şefik Caferoviç ve Hırvat Üye Jelyko Komşiç, Rus Dışişleri Bakanı ile gerçekleştirilecek görüşmeye katılmayacaklarını açıkladı.

Uzmanlar, Lavrov’un Bosna Hersek ziyaretini Dayton Barış Anlaşması’nın yıl dönümüne denk getirmesini manalı buluyor. Dayton’un revize edilmesinin tekrar gündemde olduğu dönemde gerçekleştirilen ziyarette Lavrov’un protokollere aykırı bir şekilde Bosna Hersek devleti yerine öncelikle Bosnalı Sırp entitesini muhatap alan yaklaşımı, Rusya’nın Dayton’ın revize edilmesi meselesindeki tutumunu sahaya yansıtması olarak okunuyor

Zambak.ba.


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir