G-5HQRNHEWSG Çocuklarda görülen bu enfeksiyon hastalıklarına dikkat edin! – Bosnaklar1.com

Çocuklarda görülen bu enfeksiyon hastalıklarına dikkat edin!

Diyabet hastaları dikkat! C vitamini hayat kurtarıyor
Şubat 26, 2019
YouTube o kanallara reklam vermeyecek!
Şubat 26, 2019

Çocuklarda görülen bu enfeksiyon hastalıklarına dikkat edin!

Doğumdan itibaren tüm çocukların enfeksiyon riskiyle karşı karşıya olduğunu belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Ayşe Güroğlu, sıklıkla enfeksiyon geçiren çocukların uzman doktor tarafından detaylı kontrol edilmesi gerektiğini söyledi.

 

Dr. Ayşe Güroğlu, çocuklarda sıkça görülen sağlık sorunlarından olan enfeksiyon hastalığı konusunda aileleri uyardı. Bu sağlık sorunlarından olan enfeksiyon hakkında bilgi veren Uzm. Dr. Ayşe Güroğlu, “Enfeksiyon çocuklarda en sık rastlanan hastalık türlerindendir” diyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Bir mikroorganizmanın herhangi bir yolla insan veya hayvan vücuduna girip yerleşerek çoğalmasına enfeksiyon denir. Hastalık yapıcı herhangi bir yolla insana geçme özelliğindeki mikropların veya parazitlerin vücuda girmesiyle ortaya çıkan hastalık tablosudur. Bu hastalıklar, bir bireyden diğerine veya bir türden diğerine geçebilmelerinden dolayı, genellikle bulaşıcı hastalık olarak tanımlanırlar. Özellikle çocukların sık enfeksiyona yakalandıkları dönem olan eğitim hayatları ve oyun dönemlerinde kalabalık ortamlarda mikropların sürekli olarak birbirine bulaştırılmasından ortaya çıkar.”

En önemli işaret ‘ateş’
Mikrobik hastalıkların en önemli ve en büyük işaretinin ateş olduğunu söyleyen Güroğlu, “Diğer şikayetler ise boğaz ağrısı, aksırık-burun akıntısı, öksürük-balgam, idrarda yanma, sık idrara çıkma ve idrara sıkışma, ishal gibi sıralayabiliriz. Bu hastalık ve durumların birçoğunda ateş olmayacağı akılda tutulmalı ve acil olarak bir doktora başvurulması hayati önem taşımaktadır” dedi.

Kaynak : https://www.internethaber.com/cocuklarda-gorulen-bu-enfeksiyon-hastaliklarina-dikkat-edin-2001768h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir