G-5HQRNHEWSG Emine Erdoğan, Saraybosna’da Maarif Vakfı Okulu’nu ziyaret etti – Bosnaklar1.com

Emine Erdoğan, Saraybosna’da Maarif Vakfı Okulu’nu ziyaret etti

Emine Erdoğan, Bosna Savaşı’nın sembollerinden Umut Tüneli’ni ziyaret etti
Eylül 6, 2022
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bosna Hersek Halklar Meclisi Başkanlık Divanı Boşnak üyesi İzzetbegoviç’i kabul etti
Eylül 6, 2022

Emine Erdoğan, Saraybosna’da Maarif Vakfı Okulu’nu ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Saraybosna temasları kapsamında Türkiye Maarif Vakfı Okulu’nu ziyaret etti.

Okulun öğrencileri tarafından Türk bayraklarıyla karşılanan Emine Erdoğan, burada, anaokulu ve ilkokul sınıflarını gezerek yetkililerden bilgi aldı, öğrencilerle sohbet etti. Ziyarette 2. sınıf öğrencileri Emine Erdoğan için “Merhaba” isimli şarkıyı seslendirdi.

Emine Erdoğan’a burada özel Boşnak zambağının yer aldığı bir tablo hediye edildi. Ziyaretinde Emine Erdoğan’a, Türkiye Maarif Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün de eşlik etti.

VLADİMİR NAZOR ÖZEL ÇOCUKLAR OKULU’NU ZİYARET

Emine Erdoğan, Saraybosna’da TİKA’nın yaptığı Vladimir Nazor Özel Çocuklar Okulu’nu da ziyaret etti.

Burada Bosna-Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Şefik Caferoviç’in eşi Vildana Caferoviç ile özel gereksinimli çocuklar için kurulan “duyusal algı odası”nın açılışını yapan Emine Erdoğan, okul müdürü ve öğretmenlerden çalışmalar hakkında bilgi aldı, öğrencilerle sohbet etti. Emine Erdoğan, daha sonra özel gereksinimli öğrencilerin müzikli dans gösterisini izledi.

Programa katılan Saraybosna Kantonu Eğitim Bakanı Naida Hota Muminovic, açılışta yaptığı konuşmada, Emine Erdoğan’ın ziyaretinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, “Türkiye’nin Bosna-Hersek için yaptıklarından dolayı mutluluk duyuyoruz ama özellikle hassas grup olan özel çocuklarımızı da unutmadığınız için müteşekkiriz” dedi.

Emine Erdoğan da “Ben de sizlere bu yolu açtığınız, öncülük ettiğiniz için teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı. Okul Müdürü Maida Idrizoviç, okulda verilen eğitim programları hakkında bilgi vererek, “Sayenizde Avrupa standartlarında bir okula sahip olduk” diye konuştu. Açılışta, TİKA Başkanı Serkan Kayalar da yer aldı. https://tccb.gov.tr/haberler/410/139438/emine-erdogan-saraybosna-da-maarif-vakfi-okulu-nu-ziyaret-etti


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir