G-5HQRNHEWSG ‘Geçmişketi Sır’ Bosna Hersek’te vizyona giren ilk Türk filmi olacak – Bosnaklar1.com

‘Geçmişketi Sır’ Bosna Hersek’te vizyona giren ilk Türk filmi olacak

Kıvanç Tatlıtuğ Boşnak Kökenli Kendisi Açıklıyor
Ekim 13, 2017
Yeni Şafak Yazarı Müfit Yüksel’in Kaleme Aldığı Bosna-Hersek ve Balkanlar-2
Ekim 14, 2017

‘Geçmişketi Sır’ Bosna Hersek’te vizyona giren ilk Türk filmi olacak

Bosna Hersek’te 1992 – 1995 yılları arasında yaşanan savaş nedeniyle etkisi günümüze taşınan hüzünlü bir hikayeyi konu alan ‘Geçmişketi Sır’ filmi izleyicisiyle buluşmak için gün sayıyor.
Başrollerini Serkan Şenalp, Natasa Petrovic ve Emir Hadzıhafızbegovic’in üstlendiği ‘Geçmişteki Sır’ filmi 17 Kasım’da Türkiye’de vizyona giriyor.

Kadrosunda Ufuk Bayraktar, Haluk Piyes, Suzan Kardeş, Meral Çetinkaya, Arif Erkin, Haldun Boysan, Sabriye Kara, Mine Teber, Maja Juric, Amila Terzimehic gibi güçlü isimleri barındıran film Türkiye’de vizyona girdikten sonra, Bosna Hersek’te de vizyona giren ilk Türk filmi olarak orada izleyiciyle buluşacak.

Festival yolculuğuna İtalya’nın Napoli Film Festivali ile başlayıp, ön jüri seçmelerinde ’En İyi Beş Film’ kategorisine adını yazdıran ’Geçmişteki Sır’, Tahran Film Festivali’nde de yarı finale kalarak ulusal ve uluslararası festivallerde yarışmaya devam ediyor.

T.C. Kültür Bakanlığı, Türk Hava Yolları ve Bosna Kültür Bakanlığı tarafından desteklenen filmin başrol oyuncusu Serkan Şenalp duygularını, “Gurur duyduğum güzel bir proje oldu. Festivallerden gelen güzel haberlerle mutluluğum katlanıyor. 17 Kasım’da izleyicimizle buluşacağımız için heyecanlıyım.” şeklinde dile getirdi.

Kaynak : www.ntv.com.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir