G-5HQRNHEWSG İngiltere’nin Batı Balkanlar Özel Temsilcisi Peach, Bosna Hersek’i ziyaret etti – Bosnaklar1.com

İngiltere’nin Batı Balkanlar Özel Temsilcisi Peach, Bosna Hersek’i ziyaret etti

Eski Saraybosna Belediye Başkanı Abdullah Skaka gözaltına alındı
Mayıs 29, 2023
Rusya’nın Bosna Hersek Büyükelçiliği: ABD ile dostluk, Titanik’e bilet almak gibi
Mayıs 31, 2023

İngiltere’nin Batı Balkanlar Özel Temsilcisi Peach, Bosna Hersek’i ziyaret etti

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Boşnak üyesi Denis Becirovic, İngiltere’nin Batı Balkanlar Özel Temsilcisi Stuart Peach’i kabul etti.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Ofisinden yapılan açıklamaya göre Becirovic, Peach ile başkent Saraybosna’da görüştü.

Becirovic, İngiltere’ye ülkesine siyasi, ekonomik ve güvenlik alanlarındaki destekleri için teşekkür ederek, İngiltere’nin Bosna Hersek’in Avrupa Birliği (AB) yolundaki desteklerinin kendileri için önemli olduğunu kaydetti.

“Bosna Hersek’te ve bölgede olumlu bir atmosfer oluşturulmasının önemine” değinen Becirovic, “Bosna Hersek’in hedefi, AB ve Avrupa Atlantik entegrasyonuna ve değerlerine odaklanan barışçıl ve istikrarlı bir ülke olmaktır.” diye konuştu.

İki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi hususunun ele alındığı görüşmede İngiltere’nin Batı Balkanlar Özel Temsilcisi Peach de ülkesinin Bosna Hersek’in müttefiki ve dostu olmaya devam edeceğini ve reform süreçlerinde Bosna Hersek’i desteklemeyi sürdürmeye hazır olduğunu belirtti. https://timebalkan.com/ingilterenin-bati-balkanlar-ozel-temsilcisi-peach-bosna-herseki-ziyaret-etti/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir