G-5HQRNHEWSG IUS ve Saraybosna Üniversitesi Akademik İş Birliği Anlaşması İmzaladı – Bosnaklar1.com

IUS ve Saraybosna Üniversitesi Akademik İş Birliği Anlaşması İmzaladı

TİKA’dan Bosna Hersek Silahlı Kuvvetler Mesleki Gelişim Eğitim Merkezine Destek
Ocak 14, 2021
Bosna Hersek Savunma Bakanı Podzic Kovid-19’a yakalandı
Ocak 14, 2021

IUS ve Saraybosna Üniversitesi Akademik İş Birliği Anlaşması İmzaladı

Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS) ve Saraybosna Üniversitesi, Aralık ayı sonunda bir akademik iş birliği anlaşması imzaladı. Anlaşma ile kurumlar arasında eğitimsel, kültürel ve akademik alanlarda iş birliği öngörülüyor.

Anlaşma çerçevesinde öğretmenler, araştırmacılar, öğrenciler ve diğer eğitim personelleri arasında iletişim tesis edilmesi, bunların karşılıklı değişimi, ziyaretler, tecrübe alışverişi ile eğitim, araştırma ve sanatsal faaliyetlere yönelik fonlara ortak müracaatın yanı sıra eğitim, öğretim ve araştırma sahalarında ortak faaliyetler ile kurumlar arasındaki iş birliğinin güçlendirilmesi öngörülüyor.

Anlaşma ayrıca iki eğitim kurumunun ortak konferans, sempozyum, kongre, seminer, kurs ve çalıştaylar tertiplemesini öngörüyor. Anlaşma çerçevesinde çeşitli uzmanlık alanlarına ait kaynakların yanı sıra ders kitapları ve üniversite yayınlarının karşılıklı değişimi ve tarafların ilgi duyduğu sahalarda bilgi paylaşımı da planlanıyor.

2003 yılında Saraybosna Eğitim ve Öğretimi Geliştirme Vakfı (SEDEF) tarafından kurulan Uluslararası Saraybosna Üniversitesi (IUS), 5 fakülte ve 21 bölüm ile hizmet veriyor. Dünya üniversitelerini sıralayan Webometrics’in 2020 yılı Haziran ayında yayınladığı verilere göre IUS, Bosna Hersek’teki en iyi özel üniversite konumunda bulunuyor. Webometrics tarafından üçüncü defa Bosna Hersek’in lider konumdaki özel üniversitesi olarak gösterilen IUS, aynı zamanda ülkedeki en iyi yüksek öğrenim kurumları arasında gösteriliyor.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir