G-5HQRNHEWSG İzmir Bosna Sancak Derneği Boşnak İş Adamlarını Karadağ Ulaştırma Bakanı İle Buluşturdu – Bosnaklar1.com

İzmir Bosna Sancak Derneği Boşnak İş Adamlarını Karadağ Ulaştırma Bakanı İle Buluşturdu

Bosna Hersek’teki TMV Okulu Yeni Eğitim-öğretim Yılına Başladı
Eylül 21, 2018
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov Bosna Hersek’te
Eylül 21, 2018

İzmir Bosna Sancak Derneği Boşnak İş Adamlarını Karadağ Ulaştırma Bakanı İle Buluşturdu

KARADAĞ ULAŞTIRMA BAKANI NURKOVİÇ İZMİR’DE BOŞNAKLARLA BULUŞTU

İZMİR BOSNA SANCAK DERNEĞİ BOŞNAK İŞ ADAMLARINI KARADAĞ ULAŞTIRMA BAKANI İLE BULUŞTURDU

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül’ün düzenlediği kahvaltıya 87.İzmir Fuarı’na katılan Karadağ Ulaştırma Bakanı Osman Nurkoviç’te katılarak iş adamlarını Karadağ’da yatırım yapmaya davet etti.

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetim Kurulu, 87.İzmir Fuarı’na katılmak için İzmir’e gelen Karadağ Ulaştırma Bakanı Osman Nurkoviç onuruna Bornova Büyük Park Portakal kafede sabah kahvaltısı düzenleyerek İzmir’de yaşayan Boşnak iş adamları ile Karadağ’da yatırım imkânlarının konuşulmasını sağladı.

Kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Dernek Başkanı Abdullah Gül şunları söyledi;

‘87.İzmir Fuarına katılmak için İzmir’e gelen Karadağ Ulaştırma Bakanı Osman Nurkoviç ile sizleri buluşturmak dernek olarak bizleri çok mutlu etti. Karadağ hakkında merak ettiklerinizi direk ilk ağızdan Bakanımız Nurkoviç’ten öğrenebilirsiniz. Karadağ’da iş yapmak isteyen hemşerilerimize destek olabilme adına gerekli bilgileri bakanımız Nurkoviç’ten öğrenerek kendinize yeni yol haritası çıkabilirsiniz. Dernek olarak, Karadağ’da yapacağınız yatırımlar konusunda bizlerde sizlere elimizden gelen yardımı yapacağımızı bilmenizi isterim.’ dedi.

Karadağ Ulaştırma Bakanı Osman Nurkoviç şunları söyledi;

‘Beni sizlerle buluşturan İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve Yönetimi’ne teşekkür ediyorum.

Karadağ’da, Siyasi olarak ta ticari olarak ta Boşnaklara olan bakış açısının değiştiğini bilmenizi isterim. Boşnak partisinden Başbakan yardımcısı Rafet Husoviç’in olması bizler için güzel bir örnek’tir. Bunun yanı sıra Devlet dairelerinin birçoğunda Boşnak yöneticiler bulunuyor, Karadağ’da yapacağınız yardımlarda sizlere yardımcı olacaklardır. Türkiye’de yaşayan Boşnakların birlik ve beraberlik içinde olmalarını, güçlerini birleştirmelerini isterim. Karadağ’dan Türkiye’ye okumaya gelen çok sayıda gencimiz var benim çocuklarımda Türkiye’de okudu. Türkiye’de okuyan gençlerimiz çok iyi Türkçe konuştukları için sizlere Karadağ’da yapacağınız yatırımlarda destek olacaklardır. Gençlerimiz Türkiye ile aramızda ciddi anlamda köprü görevi görüyor.

Karadağ’da yatırım yapmak için şirket kurduğunuz taktirde hükümet olarak gerekli destekleri vereceğimizden emin olabilirsiniz. Güney Karadağ’da yapacağınız yatırımlarda sekiz yıl gibi vergi muafiyeti uygulanıyor. Sizleri Karadağ’ın Güneyine yatırım yapmaya bekliyoruz. Karadağ’da Şirket kurmanız halinde oturma izni alıyorsunuz. Karadağ’da kuracağınız şirketle Güney bölgesinde yapacağınız yatırımlar neticesinde vatandaşlık almanız daha kolay olacağını bilmenizi isterim’ dedi.

Konuşmaların ardından karşılıklı fikir alışverişinde bulunan kahvaltının sonunda İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül, Bakan Osman Nurkoviç’e Osmanlı tuğralı bir çerçeve hediye etti.

Kaynak : http://www.egedesentez.com/guncel/izmir-bosna-sancak-dernegi-bosnak-is-adamlarini-karadag-ulastirma-bakani-ile-bulusturdu.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir