G-5HQRNHEWSG Kardeş Türküler’den ‘Yol’ albümü: Pontusça ve Boşnakça şarkı da var – Bosnaklar1.com

Kardeş Türküler’den ‘Yol’ albümü: Pontusça ve Boşnakça şarkı da var

Bosna Hersek’te açık ortaokul ve lise fırsatı
Eylül 13, 2017
TEOG’da başarılı olan öğrencilere Bosna Hersek gezisi
Eylül 14, 2017

Kardeş Türküler’den ‘Yol’ albümü: Pontusça ve Boşnakça şarkı da var

Kardeş Türküler, daha önceki albümlerinde olduğu gibi yine çok kültürlü ve çok dilli bir albüm ile dinleyicisiyle buluştu.

Ağırlıklı olarak halk ezgilerinden oluşan “Yol” albümünde grup, ilk kez Karadeniz Rumcası yani Romeika (Pontusça) ve Boşnakça birer şarkı da seslendiriyor.

Kardeş Türküler, altı yıl aradan sonra, “Yol” adını verdiği albümle dinleyicileriyle buluştu.

Grubun 2011’deki “Çocuk (H)aklı” albümünün ardından çıkan “Yol”, 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde dijital platformlardaki yerini de aldı.

Kardeş Türküler’in diğer albümleri gibi çokkültürlü ve çok dilli bir albüm olma özelliği taşıyan “Yol”da; Türkçe, Kürtçe, Arapça, Romeika (Pontusça), Ermenice, Çerkesçe ve Boşnakça şarkılar yer alıyor.

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu’nun (BGST) desteği ve Kalan Müzik etiketiyle çıkan albüm; Türkiye’de olan biteni ‘yol’ imgesi üzerinden ele alıyor ve yolda öldürülenlerden isyan edenlere, yolda bekleyenlerden yola düşenlere dek ‘yol’ hikayelerini farklı dillerle dinleyiciyle buluşturuyor.

“Yol” kısa tanıtımı:

 

Kaynak : www.yurtgazetesi.com.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir