G-5HQRNHEWSG Makedonya İslam Birliği Başkanı Recepi’den Ramazan mesajı – Bosnaklar1.com

Makedonya İslam Birliği Başkanı Recepi’den Ramazan mesajı

Bosna Hersek İslam Birliğinden İsrail’e kınama
Mayıs 17, 2018
Bosna Hersek İslam Birliği Başkanı Husein Kavazoviç’ten Ramazan Mesajı
Mayıs 17, 2018

Makedonya İslam Birliği Başkanı Recepi’den Ramazan mesajı

Makedonya İslam Birliği Başkanı Reis Ulema Süleyman Ef. Recepi ramazan ayı vesilesiyle bir mesaj yayınladı.

İslam Birliği Başkanı Reis Ulema Süleyman Ef. Recepi’nin 2018 yılı Ramazan mesajı:

“O Ramazan ayı ki, insanları irşad için, hak ile batılı ayırt eden, hidayet ve deliller halinde bulunan Kur’an onda indirildi. Onun için sizden her kim bu aya erişirse oruç tutsun…..” (Bakara, 185)

Saygıdeğer müslümanlar, kardeşler ve bacılar!

Yeniden bu mubarek Ramazan ayına bizleri ulaştırdığı, bu ayın gündüz ve gecelerindeki ülviyeti ve bereketini yeniden dolu dolu yaşamaya fırsat verdiği için Yüce Allah’a sonsuz şükürler ediyoruz.

Ramazan ayı; ibadet, dua, kalplerin ve gönüllerin günahlardan arındığı, her günlük problemlerimizin çözüme ulaştırıldığı bereketli bir aydır. Bu ayda yapacağımız ibadet ve taatler, edeceğimiz dualar, gerçekleştireceğimiz hayırlı işler, Allah’ın halifesi olarak bu dünyaya gönderilmiş olan insanlara karşı göstereceğimiz şefkat ve sevgi neticesinde ruhlarımızı arındırma fırsatına sahip oluyoruz. Aramızdaki bütün kavgaları, anlaşmazlıkları bir kenara bırakıp Allah’a yönelmeli ve nefislerimizi tam manasıyla terbiye etmeliyiz.
Mubarek Ramazan ayının hepimize ve aile afradımıza hayırlara vesile olmasını diler, yapacağımız ibadetlerin Allah tarafından kabul buyurulmasını ve sonsuz mükafatla mükafatlandırılmasını temenni eylerim.

Ramazanınız mubarek olsun.

Kaynak : http://timebalkan.com/makedonya-islam-birligi-baskani-recepiden-ramazan-mesaji/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir