G-5HQRNHEWSG Milyonlarca Instagram şifresi usulsüzce saklandı!. – Bosnaklar1.com

Milyonlarca Instagram şifresi usulsüzce saklandı!.

Twitter’ın kullanıcı sayısındaki ilerleme durdu!
Nisan 28, 2019
Ramazan öncesi uzmanlar nasıl beslenilmesi gerektiğini açıkladı
Nisan 29, 2019

Milyonlarca Instagram şifresi usulsüzce saklandı!.

Instagram kullanıcılarının şifreleri herkese açık bir şekilde veri merkezinde saklanıyor. İşte detaylar!

Instagram kullanıcılarının parola bilgilerinin şifrelenmeden saklandığı ve şirket çalışanları tarafından görüntülenebildiği bildirildi.

Milyonlarca Instagram şifresi usulsüzce saklandı!
Sosyal paylaşım sitesi Facebook, sahibi olduğu Instagram uygulamasına ait milyonlarca kullanıcının parola bilgilerinin şifrelenmeden saklandığını ve bu bilgilerin şirket çalışanlarının erişimine açık olduğunu tespit ettiklerini duyurdu.

Teknoloji haberleri sitesi The Verge’de yer alan habere göre, Instagram kullanıcılarının şifrelenerek saklanması gereken parola bilgileri, şirket tarafından düz metin olarak ve 20 binden fazla çalışanın erişimine açık bir şekilde depolandı.

Öte yandan Instagram hesaplarıyla ilgili güvenlik açığı geçen ay gündeme gelmiş, Facebook bu durumu kabul ederek, şirket personeli tarafından parola bilgisine ulaşılabilen hesap sayısının on binlerle sınırlı olduğunu açıklamıştı.

Facebook’tan yapılan son açıklamada, milyonlarca Instagram kullanıcısının bu güvenlik açığından etkilendiğinin tespit edildiği belirtildi. Açıklamada ayrıca, yüz milyonlarca Facebook kullanıcısının parola bilgilerinin de şifrelenmeden saklandığına yer verildi.

Uzmanlar kullanıcılara hesap güvenliği için parolalarını yenilemelerini tavsiye ediyor. Peki ya siz bu güvenlik açığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlere aktarmayı unutmayın.

https://www.teknolojioku.com/sosyal-medya/milyonlarca-instagram-sifresi-usulsuzce-saklandi-5cb9869e5fe829373950dd02


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir