NATO’dan uyarı: Rusya, Bosna Hersek’e büyük siber saldırılar yapabilir

Bosna Hersek’te “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” konseri
Mayıs 21, 2022
Boşnak Lider Dzaferoviç: Bosna Hersek Dünya Güçlerinin Desteğine Güvenebilir
Mayıs 21, 2022

NATO’dan uyarı: Rusya, Bosna Hersek’e büyük siber saldırılar yapabilir

NATO Genel Sekreter Yardımcısı Mircea Geoana, Rusya’nın Gürcistan ve Bosna Hersek’in kritik dijital altyapısına yönelik büyük siber saldırılar gerçekleştirebileceğini ifade etti.

Gürcistan ve Bosna Hersek’in yakın zamanda Rusya’nın hedefi haline gelebileceği uyarısında bulunan Geoana, bu saldırının büyük bir siber saldırı olabileceğini ifade etti.

NATO’nun bu iki ülkedeki savunma imkanlarını güçlendirdiğini kaydeden Geoana, buna siber saldırılara yönelik savunmanın da dahil olduğunu belirtti.

Siber saldırılara karşı savunmada hazırlıklı olmanın ve karşı ataklar yapmanın önemine de değinen Geoana, bunu NATO’nun önceliklerinden biri olarak da nitelendirdi.

Bosna Hersek ile Gürcistan, Moskova’nın kendi çıkarları doğrultusunda yerel siyasetçiler üzerinden hamlelerde bulunabileceği hassas noktalar olarak uzun zamandır gösteriliyor. https://timebalkan.com/natodan-uyari-rusya-bosna-herseke-buyuk-siber-saldirilar-yapabilir/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.