G-5HQRNHEWSG Öğrenciler Boşnak mutfağını öğrendi – Bosnaklar1.com

Öğrenciler Boşnak mutfağını öğrendi

Turkcell 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı reklamı! / VİDEO
Ekim 28, 2017
Boşnak Haber Sitemiz Olarak Cevizli Anadolu Spor Kulübü Gecesine Katıldık
Ekim 29, 2017

Öğrenciler Boşnak mutfağını öğrendi

AFYON Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Afyon Meslek Yüksekokulu (MYO) Aşçılık Programı öğrencileri Boşnak böreği ve Boşnak mantısı yaptı.

AKÜ Afyon MYO Aşçılık Programı öğrencileri Mutfak Ürünleri dersi kapsamında Boşnak böreği ve Boşnak mantısı yapmayı öğrendi. Börek evi işletmecisi Funda Ceylan’ın eğitmen olarak yer aldığı derste hazırlama tekniklerini öğrenen öğrenciler, Aşçılık Programı öğretim görevlisi Tansu Çelik nezaretinde uygulama gerçekleştirdi.

Balkan yemek kültürü hakkında öğrencilere bilgi veren Funda Ceylan, gençlerin Balkan yemeklerine büyük ilgi gösterdiğini söyledi.

Öğretim görevlisi Tansu Çelik de kültürel mirası sürdürülebilir kılmak için yemek kültürünün önemli bir araç olduğunu kaydederek, “Genç neslin kendi kültürlerini tanımaları ve yaşatmaları adına bu tip uygulamalara sık sık yer veriyoruz ve ileriki dönemlerde daha da yer vereceğiz” dedi.

 

Kaynak : http://www.hurriyet.com.tr/ogrenciler-bosnak-mutfagini-ogrendi-40626013


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir