G-5HQRNHEWSG “Saraybosna’da Eve Kapanma Kararı Alınmayacak” – Bosnaklar1.com

“Saraybosna’da Eve Kapanma Kararı Alınmayacak”

Mevlüt Çavuşoğlu, Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Turkovic ile görüştü
Kasım 28, 2020
Saraybosna, Hava Kirliliği Sıralamasında İlk İkiye Girdi
Kasım 28, 2020

“Saraybosna’da Eve Kapanma Kararı Alınmayacak”

Saraybosna Kantonu Kriz Yönetim Merkezi Üyesi ve Saraybosna Üniversitesi Klinik Merkezi (KCUS) Bulaşıcı Hastalıklar Kliniği Şefi Rusmir Balyiç, Saraybosna’da eve kapanma kararı alınmayacağını söyledi.
Bugün gerçekleştirilen basın toplantısında Balyiç, “Bugün bölgede yeni vaka sayısında azalma kaydedilen tek yer burası. Sırbistan ve Hırvatistan gibi ağır tedbir kararlarına henüz müracaat eden ülkelere bakın. Onlar bizim Saraybosna Kantonu’nda zaten uyguladığımız tedbirlere yeni başvuruyorlar” diye konuştu.

Vatandaşların disiplini sayesinde koronavirüs pandemisinin kontrol altında olduğunu söyleyebileceklerini ifade eden Balyiç, “Epidemiyolojik durumun iyi olduğunu henüz söyleyemeyiz. Fakat Saraybosna Kantonu’nda yeni vaka sayısının bir dönem 800’ü aştığını fakat bugün bu verinin 300’ün altında olduğunu göz önünde bulundurulduğunda iyi bir safhada olduğumuzu söyleyebiliriz” dedi.

Bosna Hersek’in on gün önce seçime gittiğini ve seçim sürecinin Sırbistan ve Karadağ’da yeni vaka sayısında nasıl patlamalar yaptığının görüldüğünü söyleyen Balyiç, “Bizde artış yaşanmadı. Hatta yeni vaka sayısında azalma kaydediyoruz. Biz disiplin sahibi bir halkız ve böyle davranmaya devam etmemiz gerekiyor” diye konuştu.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir