TBMM Başkanı Mustafa Şentop Bosna Hersek’te temaslarını sürdürüyor

Bosna Hersek ilk kez bölge ülkeleri ile ticarette artıya geçti
Nisan 26, 2022
TBMM Başkanı Mustafa Şentop’un, Bosna Hersek Ziyareti
Nisan 26, 2022

TBMM Başkanı Mustafa Şentop Bosna Hersek’te temaslarını sürdürüyor

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, resmi ziyaret çerçevesinde Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’ya geldi. Şentop, Kovaçi Şehitlik Anıtına çiçek bırakarak İzetbegoviç’in kabri başında dua etti; ardından Bosna Hersek Temsilciler ve Halklar Meclisi Divanları üyeleri ile yaklaşık 45 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve beraberindeki heyet, resmi ziyaret çerçevesinde geldiği Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna’da ilk olarak Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç’in Kovaçi Şehitliği’ndeki kabrini ziyaret etti.

Şentop, Kovaçi Şehitlik Anıtına çiçek bırakarak İzetbegoviç’in kabri başında dua etti.

Şehitlik ziyareti sonrası tarihi Başçarşı’ya geçen TBMM Başkanı Şentop, burada halkla ve esnafla sohbet etti. Şentop, daha sonra Başçarşı’da tarihi Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Kütüphanesine ziyarette bulundu.

Şentop, ardından Bosna Hersek Temsilciler ve Halklar Meclisi Divanları üyeleri ile yaklaşık 45 dakika süren bir görüşme gerçekleştirdi.

TBMM Başkanı Şentop’un, akşam saatlerinde ise Travnik’te iftara katılması planlanıyor.

SuperHaber https://www.superhaber.tv/tbmm-baskani-sentop-bosna-hersekte-temaslarini-surduruyor-haber-392661


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.