G-5HQRNHEWSG 1 milyon Facebook kullanıcının şifreleri tehlikede – Bosnaklar1.com

1 milyon Facebook kullanıcının şifreleri tehlikede

Fransa,Kosova’ya Vize Serbestisi Verilmesini Şarta Bağladı
Ekim 13, 2022
Fatih Terim’e Bosna Hersek’ten anlamlı ödül
Ekim 14, 2022

1 milyon Facebook kullanıcının şifreleri tehlikede

Sosyal medya platformu Facebook’la ilgili korkutan bir açıklama geldi. Bloomberg’de yer alan haberlere göre Facebook’un 1 milyon kullanıcısına “Şifrelerinin tehlikede olduğu” uyarısı gitti. Kullanıcıların gizliliğini tehlikeye atan Android ve iOS uygulamalarının olduğunu belirten Meta Platforms’un açıklaması, endişeye neden oldu.

ABD merkezli sosyal medya devi Facebook’un 1 milyon kullanıcının şifreleri tehlikede olabilir. ABD’li medya kuruluşu Bloomberg’in haberine göre Meta Platforms, kullanıcıları için uyarı mesajı yayınladı.

Bloomberg’e göre Facebook’un çatı kuruluşu Meta Platforms, Facebook’un 1 milyon kullanıcısını çalınan kullanıcı şifreleri ve isimleri konusunda uyardı.

Şirket, duyurusunda güvenlik riski yaratabilecek 400’den fazla Android ve iOS uygulaması bulunduğunu belirtti.

Aralarında oyunlar, fotoğraf editleme ve benzer uygulamaların da bulunduğu birçok uygulamada kullanıcıların verilerinin çalınma riski olduğunu söyleyen Meta, “Yaklaşık 1 milyon Facebook kullanıcısını Apple ve Alphabet’in yazılım mağazalarından indirdiği uygulamalar sebebiyle güvenlik riski oluşturduğu konusunda uyaracağız. Bu kullanıcıların kullanıcı adları ve şifrelerinin çalınmış olma ihtimali var” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklamada, “400’den fazla tehlikeli Android ve iOS uygulaması bulduk. Bunlar, kullanım için Facebook şifrelerini istiyor. Bu konuyu Apple ve Google’a ilettik” ifadeleri kullanıldı.

Kaynak : https://www.habervitrini.com/1-milyon-facebook-kullanicinin-sifreleri-tehlikede/1079980


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir