G-5HQRNHEWSG 280 Karakterlik Tweet Nasıl Atılır – Bosnaklar1.com

280 Karakterlik Tweet Nasıl Atılır

A Milli Takım Aday Kadrosu Açıklandı
Eylül 30, 2017
Boşnak Hoca İrfan Buz : “Çok önemli bir galibiyet aldık, mutluyuz”
Eylül 30, 2017

280 Karakterlik Tweet Nasıl Atılır

Twitter bugün yaptığı duyuru ile birlikte 140 karakterlik tweet sınırını kaldırdı. Peki 280 karakterlik tweetler nasıl atılır? Uzun Tweet atmak için ne yapmak gerekiyor? Detaylar haberimizde.

280 Karakterlik İlk Tweet CEO’dan
2017’nin son çeyreğine girdiğimiz şu günlerde ise beklenmedik bir şekilde Twitter’ı Twitter yapan 140 karakter sınırı kaldırıldı. Yeni sınır olarak da 280 karakter belirlendi. Twitter’ın kurucularından CEO Jack Dorsey, ilk 280 karakterlik tweet’i atarak bu haberi tüm dünya duyurdu.

Bazı Abecelerde 140 Karakter Sınırı Devam Ediyor
Twitter, bu karara gerekçe olarak ise dillerin yapısını gösterdi. Latin Abecesini kullanan Türkçe, İngilizce, Fransızca, İspanyolca ve Almanca gibi dillerde tek bir karakter ile Japonca, Çince ve Koreceye göre çok daha az bilgi paylaşılabildiği açıklandı. İngilizce bir paylaşımın ortalama olarak 34 karakterden oluştuğu, ancak Japonca veya Çince bir paylaşımın ortalama 15 karaktere sahip olduğu aktarıldı.

Latin Abecesi gibi abeceleri kullanan dillerdeki kullanıcılarnı kendilerini daha iyi ifade edebilmeleri için gerçekleştirilen düzenlemeden Çince, Japonca ve Korece muaf tutulmuş durumda. Bu dillerdeki bir karakter çok daha fazla bilgi verebildiği için bu düzenlemeden onlar muaf tutulmuş durumda.

280 Karakter Tweet Nasıl Atılır?
280 karakterlik tweetlerin nasıl atılacağı internetin yeni merak konusu. Bu tweetler şu an sadece Twitter.com ve Twitter’ın resmi mobil uygulamaları üzerinden atılabiliyor. Bunun nedeniyle Twitter’da paylaşım yapan istemcilerin henüz 280 karakter özelliğini desteklememesi.

Sosyal ağın internet sitesi veya mobil uygulması üzerinden 280 karakterlik tweetler atmak isterken şu an sorun yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni Twitter’ın bu özelliği henüz yaygın kullanıma açmamış olması. Kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanılabilen bu özellik, kısa zaman içerisinde kademeli olarak diğer kullanıcılara da açılacak. İlk olarak bu özelliğin onaylı hesaplara gelmesi bekliyor. Onaylanlış hesaplara 280 karakterlik tweet’ler atma imkanı geldikten kısa süre sonra ise herkesin uzun tweet’ler atabilmesi bekleniyor.

Kaynak : duzgunhaber.com.tr

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir