G-5HQRNHEWSG Afrin’den son istihbarat! Hükümet sözcüsü açıkladı… – Bosnaklar1.com

Afrin’den son istihbarat! Hükümet sözcüsü açıkladı…

2018 kandilleri Regaib-Miraç-Berat-Mevlid ne zaman?
Şubat 22, 2018
Dünyada her gün 7 bin bebek yaşamını yitiriyor
Şubat 22, 2018

Afrin’den son istihbarat! Hükümet sözcüsü açıkladı…

Esed ile terör örgütü PKK arasındaki Afrin pazarlığı ne aşamada? Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ gelen son istihbaratı paylaştı: “Afrin için rejim ile YPG’nin yaptığı pazarlık sonucunda anlaşma sağlanamadı…”

AFRİN’de köşeye sıkışan terör örgütü YPG/PKK ile Esed rejimi arasında anlaşma sağlandığı ve Esed güçlerinin Afrin’e gireceği iddiaları gündemdeki yerini korurken, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Boğzdağ bölgeden gelen son istihbaratı paylaştı. Bozdağ, “Afrin için rejim ile YPG’nin pazarlıkta anlaşamadığı” duyumunu paylaştı.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası’nda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

KİM YPG KILIĞINA GİRERSE VURURUZ: Bozdağ, “Türkiye, bölgedeki terör örgütleri ve bunların teröristlerini temizleyene kadar, bu mücadeleye devam edecektir. Eğer orada rejim elbise değiştirip YPG/PYD kılığında oraya girerse, onlar hedeftir. Milisler girerse, onlar da hiç ayrıma tabi tutulmaz. Bu terör örgütlerinin yanında TSK’ya karşı kim mücadeleye girişirse, onlar bizim karşımızda hedef olur” diye konuştu.

BİR TEK SİVİL ZARAR GÖRMEDİ: TSK’nin sivilleri öldürdüğü iddialarıyla ilgili konuşan Bozdağ, “Bugüne kadar TSK’nın operasyonlarında, bırakın hayatını kaybeden, burnu kanayan bölgede tek sivil olmamıştır” diye konuştu.

AB ŞART MI KOŞTU?: AB’nin ‘vize serbestisi için Zeytin Dalı Harekatı’nın bitirilmesini şart koştuğu iddiası için de Bozdağ, “Zeytin Dalı Harekatı’nın durdurulmasına ilişkin bir şart koşulması söz konusu değil” ifadelerini kullandı…

ABD İLE ORTAK MEKANİZMA: ABD Dışişleri Bakanı Tillerson’un Ankara ziyaretinde kararlaştırılan ortak mekanizmanın ne zaman harekete geçeceğiyle ilgili de Bozdağ, “Mart’ın 15’inden önceki bir tarihte ilk toplantının Washington’da yapılması planlanıyor. Bu toplantı Sayın Çavuşoğlu ile ABD Dışişleri Bakanı Sayın Tillerson’ın koordinasyonunda eş zamanlı gerçekleşecek” dedi.

İTTİFAK KOALİSYON DEĞİLDİR: Bozdağ, seçim ittifakı teklifine ilişkin, “Bunun en önemli sonuçlarından bir tanesi ittifaka katılan partilerin baraj sorununu aşma konusundaki kolaylıktır.” dedi. Herkesin kendi partisine oy vereceğini belirten Bozdağ, “MHP’li MHP’ye, AK Parti’li AK Parti’ye oy verecek ama oylar hesaplanırken, toplanırken, vekil dağıtımı yapılırken ayrı bir usul ortaya konulacak.” diye konuştu. Bekir Bozdağ, “İttifak koalisyon değildir. İktidar olmak için değil, seçim öncesi halkın önüne çıkmak için yapılan bir yöntemdir.” ifadesini kullandı.

‘İKTİDAR, İTTİFAKIN GÜVENOYUNA BAĞLI DEĞİLDİR’: Bozdağ, “İktidar, ittifakın güvenoyuna bağlı değildir. İttifaktan birisi iktidardan çekilirse iktidar düşmez.” dedi. “Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde hepimiz biliyoruz ki PKK terör örgütü, kendi uzantısı olan siyasi partinin oy almasını sağlamak için çok büyük baskı yapıyor, tehdit yapıyor.” ifadesini kullanan Bozdağ, şöyle konuştu:

“Bu noktada sandık güvenliğini sağlama bakımından, esasında vatandaşımızın oyunun özgür iradesine uygun bir şekilde sandığa yansımasını temin etmek bakımından, vatandaşımızın iradesi üzerinde baskı kurmak isteyenlerin bu baskısını tamamen ortadan kaldırmaya dönüktür.”

‘CHP İLE HDP İTTİFAK YAPACAK’: “CHP’nin bir ittifak içine girmeyeceği yönünde kanaate katılmıyorum. Kendilerini zaten bir ittifakın parçası olarak görüyorlar. Umarız ki dürüst davranırlar, bizim gibi açık, net olurlar.” diyen Bekir Bozdağ, “Bizim HDP ile CHP’nin bir ittifak içerisinde olacağını söylememiz kadar doğal bir şey yok. Resmen ittifak yaparlar mı, yaparlarsa dürüstlük olur, ahlaki olur. Ama yapmazlarsa da biz biliyoruz ki HDP’liler, CHP’liler seçimde birlikte hareket edecekler.” ifadesini kullandı.

ÇOCUK TECAVÜZCÜLERİ DÜZENLEMESİ: Bozdağ, çocuk istismarıyla ilgili, “İnsan kılığındaki insan olmayan kişilerle mücadeleyi, bütün insanlarımızla seferberlik halinde olursak başarabiliriz.” dedi. Çocuk istismarıyla ilgili komisyonun amacının sadece cezaları artırmak olmadığını belirten Bekir Bozdağ, “Cezaları, en ağır ceza neyse onu tespit ederek artıracaklar. Ona dair düzenlemeler yapılacak ve cezaların caydırıcılığını en üst noktaya taşıyacaklar.” ifadesini kullandı.

Bozdağ, şunları söyledi: “Komisyon önleyici ve koruyucu adımlar konusunda da yeni önerileri önümüze getirecek. Biz bu yeni öneriler üzerinden de adımlar atacağız. Eğer yasal düzenleme yapılacaksa, yasal düzenleme yapacağız. İdari düzenleme gerekiyorsa idari düzenleme yapacağız. Uygulamada sorunlar varsa uygulamayı değiştireceğiz. Bu konuda netice almak için ne lazımsa onu yapacağız.”

Kaynak  : http://www.internethaber.com/afrinden-son-istihbarat-hukumet-sozcusu-acikladi-1849400h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir