G-5HQRNHEWSG Ahmet Davutoğlu, Arnavut parti liderleriyle görüştü – Bosnaklar1.com

Ahmet Davutoğlu, Arnavut parti liderleriyle görüştü

Gemlik’e Bosna’dan Kardeş Şehir
Eylül 28, 2017
Albayrak: Yaz saati uygulaması aynen devam edecek
Eylül 28, 2017

Ahmet Davutoğlu, Arnavut parti liderleriyle görüştü

T.C. eski Başbakanı ve TBMM AK Parti Konya milletvekili Ahmet Davutoğlu, Arnavut parti liderleriyle görüştü.

Türkiye Cumhuriyeti eski Başbakanı ve TBMM AK Parti Konya milletvekili Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu Üsküp gezisi kapsamında bugün Uluslararası Balkan Üniversitesi’nde gerçekleştirdiği konferansın ardından Arnavut parti liderleriyle bir araya geldi.

Ahmet Davutoğlu öncelikle Demokratik Bütünleşme Birliği (BDİ) Başkanı Ali Ahmeti ve BDİ milletvekili Artan Grubi ile bir görüşme gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından Ali Ahmeti basın mensuplarının sorularını cevapsız bıraktı.

BDİ heyeti görüşmesinin ardından Davutoğlu, BESA Hareketi lideri Bilal Kasami, milletvekili Zekeriya İbrahimi ve BESA Hareketi Genel Sekreteri Afrim Gaşi ile görüştü.

Görüşmenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan BESA Hareketi lideri Bilal Kasami, “Bugün Makedonya’da bulunan Arnavutlarının dostu T.C. eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme gerçekleştirmek onur vericiydi. Kendisiyle Balkanlarda ve Makedonya’da ki gelişmeler ile ilgili görüştük. Stabil bir Makedonya ve Balkanların refahı için Türkiye’nin katkılarına değer veriyoruz. Bu doğrultuda BESA Hareketi’nin kararlılığı Makedonya’yı AB ve NATO yolunda destekleyen tüm güçlerle bir araya gelmektir. Bu bağlamda Türkiye’nin de Makedonya’ya olan NATO üyeliği konusunda ki katkısına değer veriyoruz” açıklamalarında bulundu.

Kaynak : timebalkan.com


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir