G-5HQRNHEWSG Alija’nın 2. bölüm fragmanı yayınlandı – Bosnaklar1.com

Alija’nın 2. bölüm fragmanı yayınlandı

Boşnak Oyuncu dan Hemşehrilerine sitem
Şubat 1, 2018
Bosna Hersek’te ‘Dünya Başörtüsü Günü’ düzenlendi
Şubat 1, 2018

Alija’nın 2. bölüm fragmanı yayınlandı

TRT’nin yeni dizisi Alija ilk bölümüyle sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi. Alija’nın 2. bölüm fragmanı da yayınlandı. Bosna’nın kurucu Cumhurbaşkanı, ‘Bilge Kral’ Alija Izzetbegovic’in hayatını anlatan dizi 6 bölüm sürecek.

TRT’nin yeni dizisi Alija 30 Ocak Salı günü ilk bölümüyle ekranlara geldi. Bosna Hersek’in kurucu Cumhurbaşkanı, ‘Bilge Kral’ Alija Izzetbegoviç’in hayatını anlatan dizi sosyal medyada da çok konuşulanlar arasına girdi. Alija dizisinin yeni bölümünün fragmanı haberimizde…

Ahmet Imamoviç’in yönetmenliğini üstlendiği dizinin başrol oyuncuları Yurdaer Okur, Berke Üzrek, Görkem Yertan ve Dilşat Çelebi.

Alija dizisinin konusu
Altı bölüm yayınlanacak olan Alija dizisi, 19 Ekim 2003 senesinde hayatını kaybeden Bağımsız Bosna Hersek kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı olan Aliya İzzetbegoviç’in gerçek hayat hikayesi anlatıyor.

Dizide İzzetbegoviç’in devlet başkanı, aydın ve demokrat siyasetçi olarak portresinin yanında, şahsı da izleyiciye aktarılıyor. Öte yandan dizide, Bosna’nın son 2 asırda yaşadıkları da gözler önüne seriliyor.

Alija dizisinin 2. bölüm fragmanı yayınlandı
Alija ve Halida arasındaki aşk aynı zamanda zulüm ve haksızlıklara karşı iyilik cesaret ve güzelliğin belgesidir. Sovyet Rusya yanlısı olan komünistler Saraybosna’ya girmeyi başarmış oldukları için artık tedirgindirler. Komünist harekete karşı genç Müslümanlar eylemler düzenlemekte gerçekleştirilen toplantılara katılan Alija’da bilgilendirici konuşmalar üretmektedir. Komünistler genç Müslümanlar hareketinin bir toplantısına engel olur. Alija ve arkadaşları yakalanıp hapse tıkılır. 3 yıl hapse girdikten sonra Alija Halida ile evlenir.

Kaynak : https://www.yenisafak.com/hayat/alijanin-2-bolum-fragmani-yayinlandi-3048073


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir