G-5HQRNHEWSG Arnavut futbolcu, logosunda haç olan kulüpten ayrıldı – Bosnaklar1.com

Arnavut futbolcu, logosunda haç olan kulüpten ayrıldı

1 Milyon Boşnak Toplanıyoruz
Temmuz 30, 2017
Balkanlarda yeni Yugoslavya mı kuruluyor?
Temmuz 30, 2017

Arnavut futbolcu, logosunda haç olan kulüpten ayrıldı

Makedonya ekibi Skopje’ye transfer olan müslüman oyuncu Florent Osmani, kulübün logosundaki haç işaretini taşımak istemediği için takımdan ayrıldı.

Makedonya kulübü Skopje’nin bu yaz yaptığı en büyük transfer olan Florent Osmani, kulübün logosunda haç olduğu için takımdan ayrılma kararı aldı.

“Haç taşıyamam”

2 hafta önce takımıyla birlikte yeni sezon kampına katılan ve ayrılan Florent Osmani, Makedon basınına yaptığı açıklamada; “Skopje’nin ambleminde haç var. Ben böyle bir amblemi, dinsel nedenlerden ötürü taşıyamam.” dedi.

“Ben müslümanım, bu logoyu taşıyamam”

Kulüp yönetimiyle logo konusunda görüştüğünü belirten Osmani, “Yönetimle bugün oturduk konuştuk. Ben bu kulüpte oynamak istiyorum ama bu logoyu taşımak istemiyorum. Ben müslümanım. Logonun sadece haç olan kısmını kapatmak istedim. Ancak, benim istediğimi kabul etmediler. Dinim benim için çok özel. Bu yüzden kulüpten ayrılma kararı aldım” dedi.

Florent Osmani, daha önce Türkiye’de 12 Bingölspor’da da forma giymişti.

Kaynak  : http://timebalkan.com/arnavut-futbolcu-logosunda-hac-olan-kulupten-ayrildi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir