G-5HQRNHEWSG Artık tüketirken iki kez düşünün! – Bosnaklar1.com

Artık tüketirken iki kez düşünün!

Çarpık dişlere görünmez çözüm!
Kasım 10, 2017
Kilo vermek için: 20 bilimsel yöntem
Kasım 10, 2017

Artık tüketirken iki kez düşünün!

Dünya sağlık örgütünün kırmızı et ve işlenmiş et üzerindeki yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıkanlar herkesi şaşkına çevirdi.

Dünya Sağlık Örgütü’nün işlenmiş etin kansere neden olduğunu ve kırmızı etin muhtemelen kanserojen olduğunu belirtmesi tartışmaları da beraberinde getirdi.Prof. Dr. Halil Coşkun ile birlikte çalışmalar yürüten Uzm. Dyt. Nazlı Acar, kırmızı et ve işlenmiş et hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundular.AŞIRI KIRMIZI ET TÜKETİMİNE DİKKAT!Kırmızı etinin aşırı tüketiminin ölüm riskini arttırdığını  ve bu konuyla ilgili yapılan son araştırmalara göre, vejetaryen bir diyetin veya Akdeniz diyetinin daha sağlıklı olduğunu belirttiler.

Kırmızı etin batılı toplumlarda tüketiminin çok olması beraberinde kanser ve çeşitli kalp hastalıklarını da getiriyor diye belirten uzmanlar, kırmızı et tüketiminin günlük 70 gramı geçmemesi gerektiğini önemle vurguluyorlar.İngiltere’de yapılan araştırmaların sonucunda kırmızı et tüketenlerin vejeteryanlara oranla daha az yaşadığını, vejeteryanların ömrünün %25 daha arttığı görülmüştür.

Kaynak : http://www.internetmedya.com/artik-tuketirken-iki-kez-dusunun-40341h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir