G-5HQRNHEWSG Bakan Arslan’dan yerli müjdesi! ULAK geliyor… – Bosnaklar1.com

Bakan Arslan’dan yerli müjdesi! ULAK geliyor…

Trafik Sigortasında Yeni Dönem
Eylül 3, 2017
4 Yaşındaki Çocuk Otomobilde Ölü Bulundu
Eylül 4, 2017

Bakan Arslan’dan yerli müjdesi! ULAK geliyor…

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, bin 799 noktanın 4,5G seviyesine gelmesi için başlatılan çalışmalarda ‘ULAK’ denilen yerli baz istasyonu kullanma şartının koyulduğunu belirtti.

Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Kars’ta, Aydınalan Grup Köy yollarının sıcak asfalt yapım çalışmalarını inceleyen Bakan Arslan, gazetecilere açıklamada bulundu.

Bakan Arslan, bin 500 noktaya götürülen 2G’nin, şimdi ise bin 799 noktada 4,5G’ye geçim çalışmalarının 2018 yılının ilk yarısında bitirileceğini söyledi.

Bakan Arslan, “Türkiye’nin birçok yerinde özellikle 500’ün altında nüfusu olan yerlerde GSM operatörlerinin oralara hizmet götürme zorunluluğu yok. Hal böyle olunca da ticari bakıyorlar. Özellikle oralarda gerek internetin, gerek telefon alt yapısının zayıf olduğunu biliyoruz. Biz bu konuda Bakanlık olarak yaklaşık bin 500 noktada daha önce 2G seviyesinde hizmet götürmüştük. Onların şimdi 4,5G seviyesine gelmesi daha modernize edilmesi ile ilgili çalışmayı başlattık” dedi.

Kaynak  : www.superhaber.tv

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir