G-5HQRNHEWSG Başkan Aktaş’tan ‘Srebrenica Anneleri’ne moral – Bosnaklar1.com

Başkan Aktaş’tan ‘Srebrenica Anneleri’ne moral

Bursa’da patlama! 3 ölü!
Kasım 8, 2017
Nusret reklam filminde oynadı
Kasım 8, 2017

Başkan Aktaş’tan ‘Srebrenica Anneleri’ne moral

BASIN BÜLTENİ

Başkan Aktaş’tan ‘Srebrenica Anneleri’ne moral
– Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Srebrenica Şehit Anneleri Derneği üyesi annelere moral verdi, Bursa ve Türkiye’nin Bosna Hersek’in yanında olduğunu ifade etti.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Srebrenica Şehit Anneleri Derneği üyesi annelere moral verdi, Bursa ve Türkiye’nin Bosna Hersek’in yanında olduğunu ifade etti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Srebrenica Anneleri Derneği üyelerini, Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’ndaki makamında ağırladı.
Bosna Hersek’e sık sık gittiğini söyleyen Başkan Aktaş, “Burası her ne kadar Balkan coğrafyası olmasa da gönlü, aklı, beyni hep Balkanlarda olan insanların yaşadığı, Balkan göçmenlerinin çok olduğu bir coğrafya, Bursa. Balkan göçmeni olmamama rağmen, Haziran ayında ailemle birlikte, kendi imkanlarımızla, Bosna’ya gittik” dedi.

“Annelik, çok kutsal bir mertebe”
Her yıl bir kez muhakkak Bosna’ya gittiğini söyleyen Başkan Aktaş, “Türkiye’de Bosna’dan bahsettiğinizde, kişi Boşnak kökenli olsun veya olmasın, içinde ılık bir rüzgar eser, bir hoşluk olur, Bosna’ya karşı. Savaş yıllarında o sıkıntı ve acıyı tüm şiddetiyle hissetmiş insanlarsınız ama sizin onurlu mücadeleniz Bosna’nın bağımsızlığını sağladı, Boşnak halkların özgürlüğünü sağladı. Aynı zamanda annesiniz, annelik bizim inancımızda çok kutsal bir mertebe. Bu vesileyle tüm ölmüş annelerimizi rahmetle anıyoruz. Hayatta olan annelerimize sağlıklı, hayırlı uzun ömürler temenni ediyoruz” diye konuştu.

“Güçlü Türkiye, bize de güven sağlıyor”
Srebrenica Anneleri Derneği üyeleri Başkan Aktaş’a yeni görevinde başarılar dileyerek, kendi çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgiler verdi. Bosna Hersek´in Srebrenica bölgesinde yaşanan soykırımda yakınlarını kaybettiklerini ve Bosna Hersek için önemli olan Türkiye’ye her geldiklerinde ülkenin daha da güçlendiğini gördüklerini anlatan anneler, “Güçlü Türkiye, bize de güven sağlıyor. Keşke 1992’de Türkiye bu kadar güçlü olsaydı, biz inanıyoruz ki, bu katliam kesinlikle olmayacaktı ve biz bu acıları yaşamayacaktık” şeklinde konuştu.
Her şeye rağmen hayatın sürdüğünü ve mücadeleye devam ettiklerini anlatan anneler, suçluların da gerekli cezayı alacaklarına inandıklarını kaydetti. Ziyaretin ardından Başkan Aktaş, annelere Yeşil Türbe çinisi armağan etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynak  : http://www.bursa.bel.tr/baskan-aktas-tan–srebrenica-anneleri-ne-moral/haber/24812/

 


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir