G-5HQRNHEWSG Bir lavaş ekmeği kaç kalori-Kalori hesaplama cetveli – Bosnaklar1.com

Bir lavaş ekmeği kaç kalori-Kalori hesaplama cetveli

Bosnalı Arslan bebekten sevindirici haber
Mart 14, 2018
Bir dilim çavdar ekmeği kaç kalori-Kalori hesaplama cetveli
Mart 14, 2018

Bir lavaş ekmeği kaç kalori-Kalori hesaplama cetveli

Yazın yavaş yavaş yaklaşması ile birlikte birçoğumuz yediğimize içtiğimize dikkat eder oldu. Peki öğünlerimizin vazgeçilmezi olan soframızdan eksik etmediğimiz ekmek kaç kalori dersiniz? Sizler için bir lavaş ekmeği, tahıllı ekmek, buğday ve çavdar ekmeğinde ne kadar kalori var onları hazırladık.

Bir adet lavaş ekmeği kaç kalori sorusu yazın yaklaşması ile birlikte sık sık aranmaya başladı. Yaza daha sıkı ve fit bir şekilde girmek isteyenler diyet programlarına bakmaya başladı bile. Peki sofralarımızın vazgeçilmezi, öğünlerimizin baş tacı bir dilim beyaz ekmekte ne kadar kalori var biliyor musunuz?

BİR LAVAŞ EKMEĞİ KAÇ KALORİ: Lavaş Ekmeği Genelde Evlerde Çok az kullanılır fakat yine de sizlerle paylaşmak istedik. Lavaş ekmeği restoranlar da dürüm servis yapan yerlerde yada yöresel mutfaklarda çok fazla kullanılır. Bu ekmek çeşidi de kilo kontrolü yapanlar için önerilmez. Doğası gereği lavaş ekmek arasına zaten kalorisi yüksek ve bol proteinli yiyecekler ile kombin kullanıldığı için ekmeğin kalorisinden ziyade içine koyulan malzemelerin kalorisi sizi daha çok endişelendirmeli. Lavaş ekmek kalorisi gramında 1,7 kaloridir. 1 Tam Lavaş ekmeği kaç kalori derseniz 65 gr küçük adeti 103 kaloridir.

HANGİ EKMEK KAÇ KALORİ: Yemeklerin en güzel eşlikçisi olan ekmek tahıl grubunun bir üyesidir ve işlenmiş undan elde edilir. Lif oranı düşük olan beyaz ekmek kan şekerini de çabuk yükseltir. Çabuk acıktırır, doyuruculuğu azdır.

Bu sebeple çavdar, tam buğday yahut kepek ekmeği tercih edilmelidir. Ayrıca şeker hastalarına ve kilo vermesi gereken kişilere de tavsiye edilmez.

Peki beyaz ekmek, tahıllı ekmeki tam buğday ekmek, kepekli ekmekte ne kadar kalori var?

Ekmeklerin kalorileri nedir, hangi ekmek kaç kaloridir, 1 dilim kepekli çavdarlı tam buğdaylı tahıllı kepek ekmeğin, beyaz ekmek, beyaz un, tam buğday unu kaç kaloridir, hangi ekmekte kaç kalori vardır, beyaz unun ve ekmeklerin kalori miktarı nedir, ekmek kalori değerleri cetveli ve kalori listesi tablosu hakkında bilgiler yer almaktadır.

EKMEK YARARLI MI ZARARLI MI: Ekmek bazı uzmanlara göre gereksiz ve hatta zararlı bile olsa, faydaları olduğu da yadsınamaz. B1, B2, B3, B9, demir, tiamin, riboflavin, niasin, folik asit gibi değerli vitamin ve mineralleri içerir. Vücuda gereksinim duyduğu vitaminleri veren, enerji sağlayan, kan hücresi oluşumuna destek sağlayan ve sinir sisteminin korunmasını sağlayan bir yiyecek olan ekmek, kalp sağlığını koruyucu folat sayesinde de önemini pekiştirir.

Ama işlemden geçmiş ekmekler bu çok değerli mineral ve vitaminlerin çoğundan yoksundur. Bu sebeple ekmeği evde yapmak, onu besin değeri açısında çok daha değerli kılar.

Bir adet ekmekte glusit, su, protein, lipit ve madeni tuzlar bulunur.

Kaynak : http://www.internethaber.com/bir-lavas-ekmegi-kac-kalori-kalori-hesaplama-cetveli-1851247h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir