G-5HQRNHEWSG Bir whopper hamburger ile et döner kaç kalori? – Bosnaklar1.com

Bir whopper hamburger ile et döner kaç kalori?

Kalbinizi korumak için bunları mutlaka yiyin!
Temmuz 18, 2018
C vitamini için müthiş tespit!
Temmuz 18, 2018

Bir whopper hamburger ile et döner kaç kalori?

Bir whopper menü kaç kalori, bir et döner kaç kalori? Her ikisi de kalorisi yüksek yiyecekler. Peki canınız çekti diyelim hangisini seçeceksiniz? Hangisinin kalorisi daha az?

Bahara girdiğimiz şu günlerde kilo vermek istiyorsanız yediğiniz içtiğiniz şeylerin kalorisine dikkat etmeniz gerekiyor. Özellikle fast food hızlı kilo almanıza sebep olur. Peki et döner, bir whopper hamburger menüsü ya da dürüm döner kaç kalori biliyor musunuz?

İçtiğimiz kahvenin bile kalorisi var. Ağzınıza attığınız her şey belirli bir besin değeri taşıyor. Bunun için de aldığınız gıdaların kalori değerlerini bilerek tüketin. Örneğin bir porsiyon dönere bakalım. Şayet döneri ekmek arasında yerseniz 1000’in üzerinde bir kalori alırsınız. Ancak ekmek arası yerine dürüm döneri tercih ederseniz kalori oranı 300’e kadar düşer. Tavuk ile et döner arasında ise kalori miktarı açısından çok büyük fark yok.

Peki bir whopper hamburger menüsünde kaç kalori vardır? Bir whopper hamburger 659 kalori taşır. Bunun yüzde 53.84’ü karbonhidrattır. Menüde aldığınız orta boy patates 335 kalori, içecek ise 168 kaloridir. Yani bir whopper menünün toplam kalorisi ortalam 1.163 kalori eder.

Kaynak : http://www.internethaber.com/bir-whopper-hamburger-ile-et-doner-kac-kalori-1766504h.htm


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir