G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek camilerinde Sancak için yardım toplandı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek camilerinde Sancak için yardım toplandı

Türk Kızılay, Bosna Hersek’te çocuklar için açılan futbol okuluna destek verdi
Temmuz 3, 2020
Bosna Hersek, Sancak’ın salgınla mücadelesine dayanışma gösterdi
Temmuz 6, 2020

Bosna Hersek camilerinde Sancak için yardım toplandı

Bosna Hersek genelindeki tüm camilerde, cuma namazı sonrası, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ciddi sıkıntıların yaşandığı ve imkanların kısıtlı olduğu Sırbistan’ın Sancak bölgesi için yardım toplandı.

Bosna Hersek İslam Birliğinin (Diyanet İşleri) önceki gün aldığı karar doğrultusunda, ülke genelinde ve Boşnak diasporasının yaşadığı ülkelerdeki camilerde Boşnak nüfusun yoğun olduğu Sancak’ın salgınla mücadelesine katkı sağlamak amacıyla yardım kampanyası düzenlendi.

Cuma namazını kılmak için camileri dolduran Müslümanlar, ibadetlerini yerine getirdikten sonra bağışta bulundu.

Başkent Saraybosna’daki en önemli Osmanlı camilerinden Gazi Hüsrev Bey Camisi’nde okunan cuma hutbesinde, salgın döneminde dayanışmanın önemine dikkati çekildi.

Sağlık ve sıhhatin Allah’ın kula emaneti olduğu vurgulanan hutbede, inanç sahiplerinin salgın döneminde daha dikkatli davranması gerektiği ifade edildi. https://www.trtavaz.com.tr/haber/tur/avrasyadan/bosna-hersek-camilerinde-sancak-icin-yardim-toplandi/5eff2eba01a30a07d8a3a0c0


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir