Cum. Tem 12th, 2024

Bosna Hersek, Erdoğan’ın “Korkaklar zafer anıtı dikemez” sözünü konuşuyor… Bosna Hersek’te haftalık yayın yapan STAV dergisi son sayısının kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotografını kullanıp “Korkaklar zafer anıtı dikemez” başlığını attı… 15 Temmuz 2016’da yaşanan darbe girişimi sırası ve sonrasında Batı medyası ve Bosna Hersekli bazı gazetecilerin tutumuna işaret edilen Amina Şeçeroviç Kaşlı imzalı haberde bunun sebepleri de irdeleniyor. Batının Erdoğan’ı diktatör gibi göstermeye çalıştığına dikkat çekilerek “Dünyada hangi lider milletini darbeyi durdurması için sokara çıkarabilir?” sorusu yöneltiliyor… Haberde 15 Temmuz anmaları sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından da alıntılar yapılıyor…

AMİNA ŞEÇEROVİÇ’İN HABERİ

Bosna Hersek’te haftalık yayın yapan STAV dergisi bu haftaki kapağında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın fotografını kullanıp “Korkaklar zafer anıtı dikemez” başlığını attı…

Derginin bu haftaki sayısında 15 Temmuz ile ilgili bir çok habere yer verildi… Kapakla ilgili haber Amina Şeçeroviç Kaşlı imzasıyla çıktı.

Haberde 15 Temmuz gecesinde FETÖ’nun yaptığı hain darbe kalkışmasında insanların verdiği onurlu mücadeleye vurgu yapılıyor. İnsanların çıplak elleriyle tankları durdurmak için sokaklara çıktığında tek korkularının kendi hayatları değil, vatanı kaybetme korkusu olduğu yazıyor.

MİLYONLARIN SOKAĞA ÇIKMASINDA EN BÜYÜK ETKEN; ERDOĞAN

Milyonların vatani korumak icin sokağa çıkmasında en büyük etkenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çağrısı olduğu belirtilirken, darbenin ilk dakikalarında batı medyası olsun, bazı Bosna Hersek yerel medyası olsun Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’ya kaçmak istediğini, deniz yoluyla kaçtığı gibi haberlerin yapıldığı aktarıldı..

Darbe başarısız olunca aynı kesimlerin her şeyin bir senaryo oldugunu iddia etmeye başladıklarını aktardı..

Bunların sebebi olarak darbeye karşı verilen mücadelenin olduğunu savunan Şeçeroviç Kaşlı, kimsenin Türk milletinin o şekilde vatanını savunacağını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanında bu denli güçlü duracaklarını tahmin etmediğini vurguladı.

Turkiye’nin son donemde gösterdiği yükselişi durdurmak için yapılan hamlelerden bir tanesi olduğunun yazıldığı haberde, bu yükselişten rahatsız olan batı güçlerinin darbe ve FETÖ konusunda sessiz kaldıklarını ifade etti.

BATIYA YÜZDE 52 HATIRLATMASI VE BİR SORU

Erdoğan’i diktatör, vatandaşlarının korktuğu bir lider olarak göstermeye çalışan batı güçlerinin Erdoğan’ın yüzde 52 oy alarak, demokratik bir şekilde cumhurbaşkanı seçildiğini unuttukları da vurgulandı.

Haberde, bu güçlere hangi dünya liderinin bugün kendi milletini darbeyi durdurması icin sokağa çıkartabileceği ve milyonları kendi mitinginde toplayabileceği sorusu yöneltildi.

15 Temmuz yıl dönümünde İstanbul ve Ankara’da gerçekleşen törenlerde gerçekleşen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmalarından kesitlere de yer verildi.

ERDOĞAN’IN 15 TEMMUZ KONUŞMASINDAN ALINTILAR

“15 Temmuz ilk saldırı değil, son saldırıda olmayacak. FETÖ’nün sadece FETÖ’ olmadığını PKK’nın sadece PKK, DEAŞ’ın DEAŞ olmadığını çok iyi biliyoruz. Arkalarında kimlerin ne olduğunu da çok iyi biliyoruz. Piyonları ezip geçmeden şahı da mat edemeyeceğiz.“

Cumhurbaşkanı Erdogan’ın 15. Temmuz gecesi insanların “Bu gece ölmeyeceksek ne zaman ölelim” dediklerini vurguladığı İstanbul’daki törende “Biz akşam vatanı kurtarıp, sabah işe giden milletiz” yazan pankartların taşındığına yer verildi…

“15 Temmuz darbe girişimi bize göstermiştir ki devlet olarak da millet olarak da güçlü olmak zorundayız. Eğer güçlü değilsek bize bir tek gün yaşama hakkı vermeyecek o kadar düşman pusuda bekliyor ki isimlerini tek tek saymaya kalksak çok ciddi uluslararası krizle karşılaşırız. İsimlerini söylemiyoruz ama hepsini de biliyoruz. Onlara geçtiğimiz yıl 15 Temmuzun ardından verdiğim mesajı burada bir kez daha tekrarlamak istiyorum: Başaramayacaksınız. Milletimizi bölemeyeceksiniz. Bayrağımızı indiremeyeceksiniz. Vatanımızı parçalayamayacaksınız. Devletimizi yıkamayacaksınız. Ezanlarımızı susturamayacaksınız. Ülkemize diz çöktüremeyeceksiniz. Halkımıza boyunduruk vuramayacaksınız. Bizi yolumuzdan geri döndüremeyeceksiniz.”

SON SÖZ DERGİYE KAPAK SEÇİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının sonunda milyonlara hitaben söylediği “Unutmayın, korkaklar zafer anıtı dikemez’ sözlerini STAV dergisi kapağına taşıdı…

Bu haberin dışında dergide 15. Temmuz yıl dönünü anmalarında bulunan gazeteci Edib Kadiç’in görüşlerine ve Boyan Budimats’ın FETÖ konusunda kaleme aldığı yazıya yer verildi..

 

Kaynak : http://www.superhaber.tv/erdoganin-hesap-bilgilerini-fetoye-veren-32-bddk-murakibina-dava-acildi-68212-haber

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir