Paz. Tem 14th, 2024

Bosna-Hersek Girişimci İş Kadınları MARKA’yı Ziyaret Etti

Çeşitli kurum ve kuruluşlarla işbirliği olanaklarını tespit etmek ve ikili iş görüşmeleri yapmak amacıyla ilimizde bulunan Bosna-Hersek Girişimci İş Kadınları Heyeti MARKA’yı ziyaret etti.

 

Ziyarete, Bosna Hersek Girişimci İş Kadınlar Derneği PR Sorumlusu Arjana Tafro Buljubašic, Banja Luka Ticaret Odası Girişimci İş Kadınlar Kurulu Genel Sekreteri Nada Budişa, BİGMEV Genel Sekreteri Cenita Kocaman, KOTO Araştırma ve Dış Ticaret Servisi Müdürü Özlem Taşkır ve Bosna Hersek’te çeşitli konularda faaliyet yürüten girişimci iş kadınları katıldı.

 

Konuk heyete MARKA Kocaeli Yatırım Destek Ofisi Koordinatör Vekili Hüseyin Özgür Ünsal tarafından, Doğu Marmara Bölgesini tanıtan, MARKA’yı ve yapmış olduğu çalışmaları anlatan bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi. Daha sonra ise Bosna-Hersek Girişimci İş Kadınları Heyeti tarafından Bosna Hersek’te yapmış oldukları çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuldu.

 

Ziyarette kurumlar arası işbirliği olanakları da ele alındı. Bosna-Hersek Girişimci İş Kadınları Heyeti, MARKA’nın bölgedeki firma, sektör ve yatırım süreçlerine hâkim olması nedeni ile Ajansın bu alanındaki deneyimlerinden faydalanmak istediklerini belirterek Doğu Marmara Bölgesi’nden yatırımcı çekilmesi noktasında destek beklediklerini dile getirdi.

Kaynak : http://www.marka.org.tr/haber/detay/2539/bosna-hersek-girisimci-is-kadinlari-marka%E2%80%99yi-ziyaret-etti

Related Post

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir