G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek, Korona Aşılarını Doğrudan Satın Almaya Karar Verdi – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek, Korona Aşılarını Doğrudan Satın Almaya Karar Verdi

Bosna Hersek’te 2020 Yılı Dış Ticaret Açığı 6,37 Milyar KM
Ocak 22, 2021
Bosna Hersek’te Koronavirüs Aşılarına Güven Artıyor
Şubat 3, 2021

Bosna Hersek, Korona Aşılarını Doğrudan Satın Almaya Karar Verdi

Bosna-Hersek Başbakanı Zoran Tegeltiya, ülkeyi oluşturan iki entitenin başbakanları ile bugün gerçekleştirdiği toplantının ardından Bosna Hersek’in koronavirüs aşılarını doğrudan üreticilerden almaya karar verdiğini duyurdu.

Bosna Hersek Federasyonu Entitesi Başbakanı Fadil Novaliç ve Sırp Cumhuriyeti Entitesi Başbakanı Radovan Vişkoviç ile gerçekleştirdiği toplantının ardından bir basın toplantısı düzenleyen Tegeltiya, aşının adil ve eşit dağıtılmasına yönelik COVAX mekanizmasına ödeme yapılmasına rağmen ülkeye halen aşı teslim edilmediği için doğrudan üreticiden aşı alımına karar verdiklerini duyurdu. Tegeltiya, Bosna Hersek’in Rus ve Çin aşılarını doğrudan üreticilerinden temin edeceğini söyledi.

Önümüzdeki günlerde entiteler ve Brçko bölgesinin aşı ihtiyacının belirleneceğini söyleyen Tegeltiya, her şeye rağmen COVAX mekanizmasının da prosedüre sadık kalarak aşıları teslim etmesini beklediklerini söyledi.

Zambak.ba


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir