G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek salgın nedeniyle mart ayında kapattığı sınırlarını açtı – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek salgın nedeniyle mart ayında kapattığı sınırlarını açtı

Türk Kızılaydan Bosna Hersek’teki ihtiyaç sahipleri ve yetimlere gıda yardımı
Eylül 13, 2020
Saraybosna’nın ‘Alperen’i Mehmed Numanoviç vefat etti
Eylül 13, 2020

Bosna Hersek salgın nedeniyle mart ayında kapattığı sınırlarını açtı

Bosna Hersek Bakanlar Konseyi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 22 Mart’ta kapatılan ülke sınırlarının tüm ülke vatandaşlarına açıldığını duyurdu.

Bugünkü konsey toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, daha önce yalnızca Sırbistan, Karadağ, Avrupa Birliği (AB) ve Schengen ülkelerine açık olan ülke sınırlarının, negatif PCR testi koşuluyla herkese açıldığı bildirildi.

Açıklamada, bugün alınan karar doğrultusunda, 48 saati aşmamış negatif PCR testi olan herkesin ülkeye girişine müsaade edildiği kaydedildi.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi, önceki haftalarda Türkiye, ABD, Rusya ve Çin’den gelen vatandaşların girişine izin verilmesine yönelik karar almış, kararın yürürlüğe girmesi için Güvenlik Bakanlığı ve Bakanlar Konseyinin onayı beklenmişti.

Salgın nedeniyle 22 Mart’ta kapatılan ülke sınırları, 1 Haziran’da Sırbistan ve Karadağ’a, 16 Temmuz’da ise negatif PCR testi koşuluyla AB ve Schengen ülkelerinin vatandaşlarına açılmıştı.

AA https://timebalkan.com/bosna-hersek-salgin-nedeniyle-mart-ayinda-kapattigi-sinirlarini-acti/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir