G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek Savcılığı, Bosnalı Sırp lider Dodik’e dava açıyor – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek Savcılığı, Bosnalı Sırp lider Dodik’e dava açıyor

Merhum Boşnak lider İzetbegoviç ile çalışan Pejanovic: Aliya halkın güvenini kazanmış bir liderdi
Ekim 19, 2021
Bosna Hersek’in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzetbegoviç vefatının 18. yılında özlemle anılıyor
Ekim 19, 2021

Bosna Hersek Savcılığı, Bosnalı Sırp lider Dodik’e dava açıyor

Bosna Hersek Savcılığı, ayrılıkçı açıklamalarıyla gündeme gelen Bosnalı Sırp lider Milorad Dodik aleyhinde dava dosyası hazırlandığını duyurdu.

Bosna Hersek Savcılığı tarafından yayınlanan açıklamada Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Sırp Üyesi Milorad Dodik aleyhinde dava dosyası hazırlandığı ve bir savcının görevlendirildiği duyuruldu.

Bosna Hersek medyası, Dodik aleyhindeki dava dosyasının politikacının Bosna Hersek’in toprak bütünlüğü ve en üst düzey kurumlarını hedef alan açıklamaları nedeniyle hazırlandığını duyurdu.

Son dönemde ayrılıkçı açıklamalarının dozunu artıran Dodik, Sırp Cumhuriyeti’nde yeni bir anayasal düzene geçileceğini ve Sırpların Bosna Hersek ordusundan ve devlet kurumlarından çekileceğini açıklamıştı.

Eski Yüksek Temsilci Valentin Inzko tarafından geçirilen soykırımı inkar yasasını “Bosna Hersek’in tabutuna çakılan son çivi” olarak tanımlayan Dodik, Sırpların devlet kurumları ve parlamentonun çalışmasını engelleme inisiyatifini de başlatan isim olmuştu. https://timebalkan.com/bosna-hersek-savciligi-bosnali-sirp-lider-dodike-dava-aciyor/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir