G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek, Suriye için harekete geçti… – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek, Suriye için harekete geçti…

Biga-Bosna ile kardeş oldu
Ekim 18, 2017
Ratko Mladic kararı 22 Kasım’da açıklanacak
Ekim 18, 2017

Bosna Hersek, Suriye için harekete geçti…

Suriyeli savaş mağdurları için Bosna Hersek’te toplanan yardım malzemelerini taşıyan konvoyun, başkent Saraybosna’dan yola çıktığı bildirildi.

Suriyeli savaş mağdurları için Bosna Hersek’te toplanan yardım malzemelerini taşıyan konvoy, başkent Saraybosna’dan yola çıktı.

Saraybosna Müftülüğü ile Bosna Hersek’te faaliyet gösteren Emmaus Uluslararası Dayanışma Forumunun eylül ayında Suriyeli savaş mağdurları için başlattığı “Bosna Hersek Suriye Halkının Yanında” isimli yardım kampanyası kapsamında toplanan yardımlar, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı aracılığıyla Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılara ulaştırılacak.

Konvoyu uğurlayan Saraybosna Müftüsü Enes Ljevakovic, iki hafta süren yardım kampanyasında, 15 tır yardım malzemesi toplandığını belirterek, “Halkımıza ve bağışçılara desteklerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Bu yardım, bizim 1990’lı yıllarda yaşadığımız zor dönemlerden geçen Suriye halkıyla dayanışma içinde olduğumuzun bir göstergesidir.” dedi.

Emmaus Uluslararası Dayanışma Forumundan Elmedin Skrebo da söz konusu konvoyun Bosna Hersek’ten gönderilen 5’inci insani yardım konvoyu olduğunu anımsatarak, “Bugüne kadar yürütülen yardım kampanyaları kapsamında aralık ayından bu yana Suriyelilere 936 ton yardım malzemesi ulaştırdık. Bugünkü konvoyla bu rakam bin 280’e çıkacak.” ifadelerini kullandı.

Reyhanlı’daki Suriyeli sığınmacılara Bosna Hersek’ten bugüne kadar 4 konvoy yardım malzemesi gönderildi.

Kaynak : www.yeniakit.com.tr


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir