G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek UNESCO Dünya Miras Komitesinin Üyesi Seçildi – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek UNESCO Dünya Miras Komitesinin Üyesi Seçildi

Naim Süleymanoğlu hayatını kaybetti!
Kasım 18, 2017
Arnavutluk’un AB üyeliğine Hırvatistan’dan destek
Kasım 18, 2017

Bosna Hersek UNESCO Dünya Miras Komitesinin Üyesi Seçildi

Bosna Hersek UNESCO World Heritage Committe tarafından seçildi.

Bosna Hersek; 21’inci toplantısı Paris’te yapılan Dünya Mirası Sözleşmesine Taraf Devletler Genel Kurulu tarafından, UNESCO dünya miras komitesinin üyesi seçildi.

UNESCO Dünya Mirası Komitesi, dünya kültürel ve doğal hazinelerini kayıt listesinde kaydetme konusunda kararlar almakla yükümlüdür. Ayrıca dünya kültürel ve doğal mirasın korunmasına katkıda bulunuyor.

Bosna Hersek’in seçilmesi BH Dışişleri Bakanlığı tarafından Sivil İşler ve Komisyonun işbirliği ile önceki yıl yapılan yoğun bir kampanyanın sonucudur, tebrik etmek gerekir.

Bilenler bilir, Bosna Hersek, dünya mirasına dahil edilerek korumaya alınması ve dünyaya tanıtılması gereken yüzlerce şahesere sahiptir.

Bu seçime bağlı olarak yapılacak bir yığın hizmet ve tanıtım çalışmaları, Bosna Hersek’in turizmine de oldukça önemli katkılar sağlayacaktır. Hayırlı olmasını diliyoruz.

Kaynak : http://www.balkangunlugu.com/2017/11/18/bosna-hersek-unesco-dunya-miras-komitesinin-uyesi-secildi/


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir