G-5HQRNHEWSG Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir Valiliği’ni Ziyaret Etti – Bosnaklar1.com

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir Valiliği’ni Ziyaret Etti

İzmir Bosna Sancak Derneği Kadın Festivali’nde Yerini Alıyor
Mart 7, 2018
Bayrağımıza Yapılan Saldırıya Bosna Sancak Derneği’nden tepki
Mart 7, 2018

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Eskişehir Valiliği’ni Ziyaret Etti

BakirBosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi  Sadoviç, Eskişehir’e Geldi

Bosna Hersek’in Ankara Büyükelçisi Bakir Sadoviç, Vali Özdemir Çakacak’ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret anısına Valilik Şeref Defterini imzalayan Büyükelçi Sadoviç, Eskişehir’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Büyükelçi Sadoviç’i ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Vali Çakacak, bu tür yapılan ziyaretlerin iki ülke arasındaki yakın ilişkilerin daha çok gelişmesine katkı sunacağını bildirdi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ileten Vali Çakacak, Eskişehir’in hızla büyüyen sanayisi, kültürel zenginliği, nitelikli eğitim kalitesi ve sağlık alanında yapılan yatırımları hakkında Büyükelçi Sadoviç’e bilgi verdi. Bosna Hersek’in Türkiye ile tarihi bir bağı olduğuna değinen Vali Çakacak, iki ülke arasındaki iyi ilişkilerin en üst seviyede tutulması gerektiğine vurgu yaptı.

Büyükelçi Sadoviç ise programlar dahilinde Eskişehirli iş adamları ile görüşüp ticari ilişkilerin gelişmesi konusunda görüş alışverişinde bulunacağını, Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki kardeş ülke ilişkilerinin her zaman süreceğini söyledi. İki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirmeye ihtiyacı olduğunu kaydeden Büyükelçi Sadoviç, kendilerini samimi bir şekilde ağırlayan Vali Çakacak’a teşekkürlerini iletti.

Kaynak : Eskişehir Valiliği http://www.eskisehir.gov.tr/bosna-hersekin-ankara-buyukelcisi-bakir-sadovic-eskisehire-geldi

 

HABERE AİT RESİMLER


Warning: Trying to access array offset on value of type null in /eski-data/bosnaklar1/public_html/wp-content/themes/betheme/includes/content-single.php on line 278
admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir